Kapat

Google Podcasts Nedir? Nasıl Kullanılır?

Anasayfa
Çözüm Google Podcasts Nedir? Nasıl Kullanılır?

Google Podcasts Nedir?

Google Podcasts, Google tarafından kullanıcıların kolay bir şekilde podcast yayınlarına ulaşmasını sağlamak amacıyla geliştirilmiş bir uygulamadır. Google Asistan ve Google Home ile entegre çalışabilen Google Podcasts, oldukça sade bir yapıda olmasına rağmen birçok özelliği beraberinde getiriyor.

Android kullanıcıları Google Podcast ile üçüncü parti podcast uygulamalarına gerek kalmadan favori yayınlarına ulaşabiliyor. Eğer podcasts yayınlarını dinlemekten zevk alıyorsanız Google Podcasts tam size göre bir uygulama.

Google Podcasts Nasıl Kullanılır?

Oldukça küçük bir boyuta sahip olan Google Podcasts uygulamasını cihazınıza yükledikten sonra uygulama sizi basit arayüzü ile karşılıyor. Anasayfada ilk olarak “En popüler podcast’ler”, “Trend olan podcast’ler” ve çeşitli kategorilerdeki yayınlar arasından seçim yapabiliyorsunuz.

Hoşunuza giden bir kategoriden veya sol üstte arama butonundan dinlemek istediğiniz podcast’i belirleyerek uygulamayı kullanmaya başlayabilirsiniz. Bir yayını seçtikten sonra karşınıza bu yayının bölümleri ve “Abone ol” seçeneği çıkıyor. Eğer yayına abone olursanız, bu yayının yeni bölümü yayınlandığı zaman anasayfanızda Google Podcasts tarafından bu durum size bildiriliyor.

Ayrıca bir bölümü çevrimdışı dinlemek için indirmek isterseniz, “Duraklat” veya “Bölümü çal” seçeneklerinin sağında bulunan indirme butonuna tıklayarak indirme işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Google Asistan ile entegre olarak çalışabilen uygulamayı sesli komutla çalıştırmak için asistanı açtıktan sonra “X podcastinin son bölümünü çal” gibi çeşitli komutları kullanmak mümkün.

Google Podcasts’e aşağıdaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR →  2019 Yılında Google'da En Çok Aranan Kelimeler Açıklandı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir