Kapat

Google+ Sayfaları 2 Nisan’da Tamamen Kapatılıyor

Anasayfa
HABER Google+ Sayfaları 2 Nisan’da Tamamen Kapatılıyor

Şirket tarafından Çarşamba günü yapılan açıklamaya göre Google+ içerikleri 2 Nisan’da platformdan kaldırılacak.

2018 ile 2015 yılları arasında 500,000 kullanıcının kişisel verilerinin açığa çıkmasından sonra Ekim ayında yapılan duyuruyla platformun kapatılacağı açıklanmıştı.

Google ilk olarak hizmetin Ağustos 2019’da kapanacağını söylemişti ancak geçen ay yeni bir hatanın platformda daha fazla güvenlik açığına sebep olduğunun tespit edilmesinin ardından kapatılma işlemi Nisan ayına taşındı.

Şu anda kullanıcılar için platformdaki fotoğraflarını veya videolarını kaydetmeleri için kısıtlı bir süre bulunuyor. Bu süreden sonra şirket tüm Google+ hesaplarını, sayfalarını, videolarını ve diğer içerikleri silmeye başlayacak.

Güvenlik ihlalinin temelinde yer alan Google+ API geliştirici araçları da yakın zamanda kaldırılacak. Google ürün yöneticisi David Conway yaptığı açıklamada servisin 7 Mart’ta durdurulacağını açıkladı.

Google+ kullanmaya devam eden şirketlerin ise endişelenmesine gerek yok. Servisin kuruluş tarafı hala çalışmaya devam edecek.

Google tarafından ilk olarak 28 Haziran 2011 tarihinde duyurulan platformda 20 Eylül 2011 tarihinden itibaren üyelikler herkes için açılmıştı.

Hizmet yaklaşık 8 yıllık sürecin ardından yakında kapatılacak ve tüm veriler kaldırılacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir