Kapat

Google Smart Lock ile Güvenli Şifre Oluşturma ve Şifreleri Yönetme

Anasayfa
Çözüm Google Smart Lock ile Güvenli Şifre Oluşturma ve Şifreleri Yönetme

Çeşitli platformlara üye olmak için kullandığımız şifreler hayatımızda büyük bir rol oynuyor. Verilerimizin çalınmasını veya hesaplarımızın kötü niyetli kişiler tarafından ele geçirilmesini önlemek amacıyla her zaman güvenli şifreler kullanmamız gerekiyor. Peki sizin kullandığınız şifreler ne kadar güvenli?

Google kullanıcıların şifrelerini yönetmesini kolaylaştırmak amacıyla geçtiğimiz aylarda Google Smart Lock platformunu kullanıma sunmuştu. Google’ın bu hamlesi ile birlikte şifre kullandığınız her siteyi yönetmek ve yeni güvenli şifreler üretmek çok daha kolay hale geliyor. Kullanıcılar böylece her site için şifrelerini hatırlamak zorunda kalmıyor.

Google Smart Lock’taki Kayıtlı Şifreler Nasıl Görüntülenir?

  • Google Chrome’da passwords.google.com adresine gidin.
  • Şifreyi görüntülemek istediğiniz web sitesini seçin.
  • Şifreyi görüntülemek için Google hesabınızda oturum açmanız gerekebilir.

Ayrıca Google Chrome’da adres çubuğuna “chrome://settings/passwords” (tırnak içindeki kısım) yazarak da şifrelerinize erişebilirsiniz.

Google Smart Lock ile Nasıl Güvenli Şifre Üretilir?

  • Şifre üretmek istediğiniz siteye giriş yapın.
  • Kayıt esnasında görünen “Şifre” bölümüne sağ tıklayın.

  • Sağ tıkladığınızda görüntülenen “Şifre öner…” seçeneğine tıklayarak kayıt olduğunuz site için güvenli bir şifre üretebilirsiniz. Bu şifre kullanıcı adınız ile birlikte Google hesabınızda saklanır ve şifreyi tekrar hatırlamanız gerekmez.

  • “Önerilen şifreyi kullan” seçeneğine tıklayarak kayıt olduğunuz site için şifreyi belirlemiş olursunuz. Bu kolay işlem ile birlikte başarılı bir şekilde kayıt olduğunuz her site için güvenli şifre üretebilirsiniz.

Soru ve problemleriniz için bize SoruCevap üzerinden ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir