Kapat

Google Stadia’ya Bu Yıl 120’den Fazla Oyun Eklenecek

Anasayfa
HABER Google Stadia’ya Bu Yıl 120’den Fazla Oyun Eklenecek

Google dün yaptığı açıklamada bulut tabanlı oyun servisi Google Stadia için bu yıl 120 adet yeni oyun yayınlayacağını ve ayrıca yılın ilk yarısında 10 tane Stadia-özel oyunları kullanıcılarla buluşturacağını belirtti. Platformda şu anda bulunan oyun sayısı 26 olduğundan dolayı böyle bir gelişmenin kullanıcılar için oldukça önemli olduğu belirtiliyor.

Google ayrıca önümüzdeki üç ay boyunca platforma getireceği güncellemelere dair detaylara yer vererek; tarayıcıda 4K oyun oynama, daha fazla Android telefon için Stadia desteği, oyun kolunu kablosuz kullanma gibi güncellemelerin yayınlanacağını duyurdu.

Oyunları 4K oynamak için sabırsızlanan oyuncuları ise bazı kötü haberler bekliyor. Oyunu oynarken karşınıza gelen yayın 4K olsa da, Destiny 2 gibi oyunlar aslında 1080p gibi daha düşük çözünürlüklerde çalışıyor. Ayrıca 4K özelliğinden faydalanabilmek için servisin ücretli versiyonu olan Stadia Pro abonesi olmanız gerekiyor.

Stadia ile web üzerinde oyun oynarken kablosuz özelliğinden faydalanmak yakın zamanda mümkün hale gelecek gibi görünse de, telefonlar için kablosuz desteğinin ne zaman geleceği henüz belli değil. Google Stadia’ya karşılık Sony DualShock 4 ve Bluetooth bulunan Xbox One oyun kolları kablosuz olarak çalışabiliyor.

Google tarafından verilen sözlere karşılık Google Stadia hala büyük oranda eksik durumda. Stadia’nın ücretsiz sürümünün ne zaman çıkacağına dair hala herhangi bir bilgi paylaşmayan Google, iOS desteği hakkında da herhangi bir yorum yapmadı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR →  Lisk ( LSK ) coin nedir? Geleceği var mı?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir