Kapat

Google ve Facebook Koronavirüs Önlemlerini Genişletiyor

Anasayfa
HABER Google ve Facebook Koronavirüs Önlemlerini Genişletiyor

Koronavirüs salgını sonrası dünya devi firmalar önlemlerini arttırmaya devam ediyor. Daha önce Amazon çalışanların Ekim ayına kadar evlerinden çalışacaklarını duyurmuştu. Bugün yapılan açıklamada Facebook ve Google, Kovid-19 salgını nedeniyle işçilerinin yılın geri kalanında evden çalışmasına izin vereceğini duyurdu.

Google daha önce çalışmaların 1 Haziran tarihinde başlayacağını açıklamıştı. Salgın tehdidinin büyümesi nedeni ile bu kararı değiştirdiler.

BBC’de yer alan habere göre, Google Üst Yöneticisi Sundar Pichai, görevlerini evlerinden yerine getirebilecek personelin yıl sonuna kadar evden çalışabileceğini açıkladı. Ofiste çalışmak zorunda olan çalışanlar için ise Temmuz sonrası başlayacak çalışmalar için maksimum seviyede önlemlerin alınacağı açıklandı.

Google sonrasında Facebook’da bugün uzaktan çalışma imkanı olan personellerin evlerinden çalışma seçeneğini tercih edebileceğini duyurdu. Salgının ilk günlerinde 6 Temmuz tarihinde çalışmaların başlayacağını duyuran Facebook, Kovid-19 salgınında evden çalışma ve çocuk bakımı masrafları için işçilerine 1000 dolar ikramiye vermişti.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR →  Koronavirüs: Amerika'da Sigortası Olmadığı İçin Tedavi Edilmeyen Genç Hayatını Kaybetti

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir