Kapat

Google Yavaş Yüklenen Sitelerle İlgili Kullanıcıları Uyaracak

Anasayfa
HABER Google Yavaş Yüklenen Sitelerle İlgili Kullanıcıları Uyaracak

Google, yavaş yüklenen sitelere karşı kullanıcıları uyarmak için Chrome üzerinde bazı denemelerde bulunuyor. Kullanıcı deneyimini daha iyi hale getirmeyi amaçlayan Google geçtiğimiz gün yayınlanan bir blog yazısında, “Chrome, gelecekte web sitelerini hızlı veya yavaş yüklenmelerine bağlı olarak kategorize edebilecek.” açıklamasında bulunarak yapılabilecek değişikliklere dair detayları paylaştı.

Örnek olarak genel olarak yavaş yüklenen bir web sitesi kullanıcı tarafından ziyaret edildiğinde, yükleme ekranında sitenin genel olarak yavaş yüklendiğine dair bir uyarı mesajı yer alacak. Sitelerin geçmişte ne kadar sürede yüklendiğini hesaba katarak yavaş yüklenen siteleri kategorize edecek olan Google, ayrıca belirli donanımlarda veya bağlantılarda yavaş yüklenen siteleri de belirleyebilecek.

Google ayrıca yükleme çubuğunda da sitelerin hızlı veya yavaş yüklenmesine bağlı olarak değişikliğe gidecek. Buna göre yükleme çubuğunun yeşil olması hızlı yüklenen bir siteyi belirtirken, kırmızı olması durumunda kullanıcı yavaş yüklenen bir siteyi ziyaret ettiğini anlayabilecek.

Bu değişikliklerin Chrome’da ne zaman geçerli olacağı henüz belli değil, ancak Google tarafından değişikliklerle ilgili kesin bir karara varılmadığı için web geliştiricilerden alınan geri bildirime bağlı olarak değişikliklerle ilgili karar verileceği düşünülüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR →  WordPress izleme kodu ekleme | Google Analytics

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir