Kapat

Google’dan Yeni Mesajlaşma Uygulaması

Anasayfa
HABER Google’dan Yeni Mesajlaşma Uygulaması

Bazı kaynaklar tarafından aktarıldığı üzere Google,”Gmail, Drive ve Hangouts Chat” gibi platformları birleştirecek bir mesajlaşma uygulaması üzerinde çalışıyor. Ayrı ayrı sunulan bu uygulamaları tek bir çatı altında toplamak isteyen Google, Slack veya Microsoft Teams platformlarına benzer olarak, şirketler için bir iletişim uygulaması üzerinde çalışıyor olabilir. Daha önce de çok sayıda mesajlaşma uygulaması çıkaran Google, bu uygulamalardan istediği verimi alamamıştı. Buna göre yeni uygulama Google tarafından geliştirilen onuncu mesajlaşma uygulaması olacak.

Aktarılan haberlere göre, yeni iletişim uygulaması “Gmail, Drive, Hangouts Chat ve Hangouts Meet” gibi platformları tek bir çatı altında toplayacak. Halihazırda bu özelliklerin önemli bir kısmını bulunduran Slack’e karşılık Google’ın nasıl bir strateji belirlediği ise merak konusu. Ayrıca aktarılan raporlara göre uygulamanın yalnızca “mobil” olarak çıkış yapacağı öne sürülüyor.

Uygulama kullanıma sunulduğu durumda daha önce yayınlanan ve iptal edilen Google Talk, Google Voice, Google Buzz, Google+ Messenger, Hangouts, Spaces, Allo, Hangouts Chat ve Google Messages servislerinden sonra onuncu uygulama olacak. Google’ın sürekli olarak bu hizmetleri kapattığı göz önünde bulundurulduğunda kullanıcılar yeni uygulamaya şüpheyle yaklaşıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR →  Google Geçmişi ve Depolanan Kişisel Veriler Nasıl Silinir?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir