Kapat

Google’ın hack yarışması ödül az bulununca başarısız oldu.

Anasayfa
HABER Google’ın hack yarışması ödül az bulununca başarısız oldu.

Google, Android'i sadece telefon numarası ve e-mail adresi ile uzaktan hacklemeyi başaran ilk araştırmacıya 200 bin dolar vereceğini açıklamıştı. Ancak bu yarışmaya kimse katılmadı.

Google, geçtiğimiz yıl herhangi bir şart aramadığı ve altı ay boyunca sürecek hack yarışmasını duyurmuştu. Project Zero Prize adlı bu yarışmanın en dikkat çekici tarafı ise verdiği ödüldü. Yarışmanın sonunda birinci olana 200 bin, ikinci olana 100 bin ve üçüncü olana ise 50 bin dolar ödül verilecekti. Ancak bu yarışmaya kimse katılmadı.

İnsanlar bu ödülün çok az olduğunu söylemişti. Hatta bir kullanıcı, yarışmanın orijinal blog gönderisine şunu yazdı: "Eğer biri bu yarışmayı kazansa bile, başka bir şirket bu açık için çok daha fazla para ödeyecektir."

Google bu durumu kabul ederek "Ödül miktarı özellikle kazanmak için bulunması gereken açıkları düşündüğünüzde oldukça az." dedi. Zimperium'un yöneticisi ve kurucusu Zuk Avraham ise konuyla ilgili olarak "Uzaktan ve desteksiz şekilde bulunması gereken bu açıklar oldukça karmaşıktır ve yüksek miktarda hayal gücü gerektirir. 200 bin dolar kesinlikle yeterli bir ödül değil." dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir