Kapat

Google’un Yeni Oyun Platformu Stadia Duyuruldu!

Anasayfa
HABER Google’un Yeni Oyun Platformu Stadia Duyuruldu!

Google yeni oyun platformunu duyurdu. Google bulut servisi üzerinden kullanılacak oyun platformu günümüzdeki oyun endüstrisi için çok önemli bir gelişme olarak değerlendiriliyor.

Stadia nedir?

Google’un yeni oyun platformu oyun indirme ya da güncelleme derdi olmadan masaüstü ve dizüstü bilgisayarlar, televizyon ve telefon ekranından yüksek çözünürlüklü ve hızlı oyun keyfi vadediyor.

Geçtiğimiz yıl Google Chrome üzerinden Project Stream’i test etmeye başlayan şirket, nihayetinde Stadia’yı geliştirdi.

Stadia’nın sloganı, “Nerede ve ne zaman istersen oyun oyna”. Yani oyuncular internet sağlayıcılarından, istedikleri zaman ve istedikleri cihazla oyun oynayabilecekler. Stadia’nın ses getirecek devrim niteliğindeki kısm ise insanların yüksek performanslı oyun bilgisayarları ya da oyun konsolları gibi donanımlara para vermelerine de gerek kalmıyor. Çünkü oyunları çalıştıran aslında Google’ın yüksek performanslı sunucuları oluyor.

Stadia ücretli olarak hizmete sunulacak bir platform ve platformdan en iyi şekilde yararlanabilmek için yüksek hızlı internet bağlantısına ihtiyaç duyuluyor. Stadia’nın nasıl kullanıldığını detaylı olarak Stadia tanıtım makalemizde paylaşacağız.

Stadia, bulut (cloud) servis gücü ile, dev bir sunucu üzerinden çalışıyor.

Tüm bu gelişmelerin ışında Amazon da yeni bir oyun platformu geliştirdiğini açıklarken, oyun platformu pazarında Sony ve Microsoft’a rakip olacağını duyurdu.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR →  Apple, 5G Destekli iPhone'u 2020'de Çıkarabilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir