Kapat

GTA 6 Ne Zaman Çıkacak? Söylentiler ve Haberler

Anasayfa
Oyun GTA 6 Ne Zaman Çıkacak? Söylentiler ve Haberler

Muhteşem bir açık dünyaya sahip olan Red Dead Redemption 2’nin PC için çıkış yapmasının ardından gözler yine Rockstar tarafından geliştirilen, en popüler açık dünya oyunu Grand Theft Auto evrenine çevrildi.

Altı yıl önce çıkış yapan ve hala büyük bir oyuncu kitlesine sahip olan GTA V’in ardından çıkması beklenen GTA 6 için şu ana kadar paylaşılmış herhangi bir resmi bilgi yer almıyor. Ancak söylentilere göre GTA 6 için çok da uzun bir süre beklememize gerek kalmayabilir.

Öncelikle belirtmek gerekiyor ki, herhangi bir resmi açıklama yapılmadığından dolayı GTA 6 için çıkış tarihine dair kesin bir bilgi yer almıyor. Ancak internette GTA 6 çıkış tarihi olarak kulaktan kulağa yayılan yalan bilgiye karşılık Rockstar Games tarafından belirtildiği üzere, oyunun 2019 yılı bitmeden çıkış yapması beklenmiyor.

GTA 6 Çıkış Tarihi

Red Dead Redemption 2’nin çıkış yapmasının ardından neredeyse bir yıl geçtikten sonra GTA 6’nın yakın zamanda duyurulması bekleniyor.

Bazı kaynaklara göre oyunun 2020 yılında çıkabileceği belirtilirken, Rockstar 2013 yılından beri GTA Online ile ve son yılda Red Dead Online ile meşgul olduğundan dolayı, GTA 6’nın daha sonraki yıllarda çıkabileceği tahmin ediliyor.

Sektördeki tanınan isimlerden olan analist Michael Pachter tarafından bir röportajda belirtildiği üzere, oyunun çıkış yapması 2022 yılını bulabilir. Michael Pachter’a göre GTA 6 için en iyi senaryonun oyunun 2020 yılında duyurulması ve 2021 yılında çıkış yapması olurken, oyunun 2021 yılında duyurulması ve 2022 yılında çıkış yapması ise daha olası görünüyor.

Yeni Xbox ve PS5 modellerinin çıkış yapmasının ardından oyunun yeni nesil cihazlar için duyurulması da Rockstar’ın planları arasında yer alıyor olabilir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR →  PUBG FPS Arttırma Rehberi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir