Kapat

Hamas, Bitcoin ile destek talebinde bulundu!

Anasayfa
Blockchain Hamas, Bitcoin ile destek talebinde bulundu!

Bitcoin ve kripto para birimleri genelde yasa dışı kullanım ile gündeme geliyor. Bitcoin bu sefer çok farklı bir çağrı ile gündeme geldi. Hamas’ın askeri kanadı İzzeddin el-Kassam Tugayları, Filistin direnişine sanal para Bitcoin ile destek talebinde bulundu.

Telegram üzerinden paylaşımda bulunan Hamas’ın askeri kanadı İzzeddin el-Kassam Tugayları’nın Sözcüsü Ebu Ubeyde, Filistin direnişine sanal para Bitcoin ile destek verilmesi için çağrı yaptı.

Telegram uygulaması üzerinden “Tüm direniş sevenleri ve haklı davamıza destek olanları Bitcoin üzerinden mali destek vermeye çağırıyorum.” diyen Ebu Ubeyde, bu desteğin nasıl bir mekanizmayla gerçekleştirileceğine dair bilgiyi yakında açıklayacaklarını duyurdu.

Söz konusu çağrının Katar tarafından Gazze’ye destek amaçlı bankalar aracılığı ile yollanan mali bağışın İsrail hükümeti tarafından engellenmesi sonrasında yapılması dikkati çekti. Kripto para birimleri üzerinde devletlerin müdahaleci konumda olamayışı alternatif para transferleri arasında kripto para birimlerini birinci sıraya taşıyor.

Son olarak Ebu Ubeyde, önümüzdeki günlerde hangi adreslerde destek toplayacaklarını Telegram grubu üzerinden paylaşacağını duyurdu. Bitcoin cüzdan adresini yayınladıklarında sizlerle paylaşacağız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir