Kapat

Harry Potter: Wizards Unite Nedir? Ne Zaman Türkiye’ye Gelecek?

Anasayfa
Mobil Oyun Harry Potter: Wizards Unite Nedir? Ne Zaman Türkiye’ye Gelecek?

Pokemon GO’nun yapımcıları tarafından geliştirilen Harry Potter: Wizards Unite, gerçek dünyada geçen bir artırılmış gerçeklik (AG) oyunudur. Niantic, Inc. ve WB Games San Francisco tarafından yapımı gerçekleştirilen oyun, J.K. Rowling tarafından yazılan orijinal hikayelerin merkezine oyuncuları koyarak Büyücü Dünyasını mobil ortama taşımayı planlıyor.

Oyunda büyücü dünyasını istila eden bir felaket sonucunda etrafa rastgele dağılmış olan “Foundable” isimli sihirli nesnelerin veya yaratıkların Muggle’lar tarafından görülmesini engellemeniz gerekiyor.

Dışarı çıkıp etrafı keşfetmeye başladığınızda haritada oluşan izleri takip ederek “Foundable” öğelerini bulabilirsiniz. Gerçek Dünya’daki çeşitli konumlarda yer alan bu sihirli izlere gittiğiniz zaman, artırılmış gerçeklik ile oluşturulmuş detaylı varlıklarla karşılaşıyorsunuz. “Foundable”ı güvenli bir şekilde büyü dünyasına geri götürebilmek için etrafında bulunan sihri çeşitli büyülerle yenmeniz gerekiyor.

Harry Potter: Wizards Unite Hangi Ülkelerde Oynanıyor?

İlk olarak ABD, İngiltere, Avustralya ve Yeni Zelanda’da kullanıma açılan oyun 22 Haziran 2019 tarihinden itibaren küresel olarak yayınlanmaya başladı. Buna bağlı olarak 148 ülkede oynanabilen oyun, halihazırda ülkemizde indirilemiyor.

Türkiye’ye Ne Zaman Gelecek?

Dünya üzerindeki neredeyse tüm ülkelerde çıkış yapan ancak azımsanmayacak sayıda Harry Potter hayranı barındıran ülkemizde kullanıma sunulmayan oyun hakkında yapımcıların neden böyle bir karar verdiğini anlamak oldukça güç. Ancak yakın bir tarihte oyunun ülkemizde de indirilmeye açılacağı düşünülüyor.

Harry Potter: Wizards Unite resmi web sitesinde ise konu ile ilgili olarak “oyunun yakın zamanda diğer ülkeler için de çıkış yapacağı” belirtiliyor.

Oyunla ilgili gelişmeleri takip etmek için oyunun FacebookTwitterInstagram ve YouTube hesaplarını takip edebilirsiniz.

Harry Potter:  Wizards Unite
Harry Potter:  Wizards Unite
Developer: Niantic, Inc.
Price: To be announced
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR →  PUBG'yi Yasaklamak İsteyen Dernek: "Oyun Uyuşturucudan Daha Bağımlı Yapıcı"

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir