Kapat

Hiçbir Bağlantı Girişi Bulunmayan Telefonlar Yakında Geliyor

Anasayfa
HABER Hiçbir Bağlantı Girişi Bulunmayan Telefonlar Yakında Geliyor

Apple’ın iPhone konusunda planladığı gelişmelere karşı, iki Çinli marka hiçbir bağlantı noktası ve fiziksel butonu bulunmayan ilk akıllı telefonlara dair görüntüleri paylaştı.

Meizu Zero ismi ile çıkacak olan cihaz entegre parmak izi sensörüne sahip 5.9-inç AMOLED ekran kullanıyor. SIM slotu ve hoparlör bulundurmayan cihaz bunun yerine eSIM ve piezoelektrik güç çevirici kullanıyor, böylece cihazın ekranı hoparlöre çevriliyor.

En hızlı şarj seçeneğine sahip olan telefon şarj için 18-watt kablosuz modül kullanıyor. Karşılaştırma olarak, Apple’ın son iPhone modeli 7.5 watt destekliyordu.

Diğer özellikler ise Qualcomm Snapdragon 845 işlemci 12 ve 20-megapiksel sensöre sahip iki arka kamera olarak öne çıkıyor. Ön kameranın ise 20-megapiksel olacağı aktarıldı.

Meizu cihazın fiyatını veya çıkış tarihini açıklamadı.

Şubat’ta gerçekleşecek Dünya Mobil Kongresinde, Vivo tam ekranlı, parmak izi taramalı ve hoparlör bulundurmayan Apex 2019 isimli cihazını gösterecek. Şarj için telefonun arkasında bir manyetik konektör bulunuyor.

Vivo, Apex 2019

Cihazda bir ön kamera bulunmuyor, bunun yanında Vivo çift arka kamera ile ilgili ayrıntıları paylaşmadı. Ancak cihazda dahili olarak bir Snapdragon 855 işlemci, 256 gigabayt depolama alanı ve 12 gigabayt RAM bulunuyor.

Telefon aynı zamanda Qualcomm X50 modem kullanan Vivo’nun ilk 5G modeli olacak. Vivo bu modeme yer açmak için yeni bir istifleme tekniği kullandığını söyledi – ki bu Apple’ın iPhone X ve iPhone XS için yaptıklarına çok benziyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir