İletişimde Kalın

Sitede Arama Yap

Çözüm

Hızlı Şarj’ın Zararları | Hızlı ve Farklı Şarj Cihazı Bataryayı Bozar mı?

Cep telefonlarının özelliklerinin yükselmesi ve kullandığımız oyunların hızlı şarj tüketmesi sonucunda telefonları sürekli şarj etmemiz gerekiyor. Durum böyle olunca şarj süreleride biraz can sıkabiliyor. Bu noktada telefonlar için hızlı şarj özelliği devreye giriyor. Akla ilk gelen soru ise “hızlı şarj kullanmak bataryaya zarar verir mi?” oluyor.

Elimizden düşürmediğimiz telefonların şarj sıkıntıları için dünya devi firmalar milyon dolarlar harcıyorlar. Dünya devi şirketler son zamanlarda moda olan hızlı şarj özelliği ile bir nebze şarj sıkıntısını ortadan kaldırmayı hedefliyorlar. Ancak hızlı şarj sayesinde batarya hızlı dolsada bir o kadar da çabuk bitiyor. Yada pil ömrünü biraz daha azaltıyor.

Hızlı şarj pile zarar verir mi?

Yayınlanan raporlara göre hızlı şarj edilen, yani 2A veya üzeri şarj cihazları kullanılarak şarj edilen cihazların pili daha çabuk bitiyor! “Hızlı şarj zararlı mı?” Sorusuna direk yanıt almış olduk sanırım.

Hızlı şarj desteği olmayan telefona zarar verir mi?

Hızlı şarj kullanımı için cihazınızın bu özelliğinin olması gerekiyor. Eğer telefonunuzda hızlı şarj özelliği yok ise pil ömrünü azaltmak dışında pek bir işe yaramayacaktır. Yani hızlı şarj özelliği olmadan telefonunuzu yinede şarj edebilirsiniz ancak pil ömrüne ciddi zarar verecektir.

Advertisement. Scroll to continue reading.

Telefonunuzu farklı amper değerlerinde şarj cihazları ile şarj etmek belki pilin hızlı dolmasını sağlar ancak bir süre sonra pil ömrü ciddi oranda düşecektir. Aynı şekilde düşük amper değerine sahip şarj cihazlarıda aynı sonucu verecektir.

Tavsiyemiz telefonunuzu orjinal şarj cihazı ile şarj etmenizdir.

Çekilişlerine katılım sağlamak, yeni listelenecek kripto para incelemeleri ve sıcak gelişmelerden herkesten önce haberdar olmak için Twitter ve Telegram'dan bizi takip edebilirsiniz.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İlgili Yazılar