Kapat

Hong Kong’lu Kripto Milyoneri Çatıdan Para Saçtı

Anasayfa
HABER Hong Kong’lu Kripto Milyoneri Çatıdan Para Saçtı

Hong Kong’ta geçtiğimiz günlerde oldukça şaşırtıcı bir olay yaşandı. Kripto milyoneri olduğu iddia edilen genç bir adam izleyicilere karşı çatıdan yaklaşık 70₺ değerinde banknotlar dağıttı. İzleyiciler milyonlarca banknotun çatıdan saçıldığını iddia etse de, polis bölgeden yalnızca 3500₺ değerinde para topladı.

Bir PR çalışması olarak görülen olayın ardındaki kişi ise oldukça tartışmalı bir kişiliğe sahip. Kripto milyoneri olduğu iddia edilen Wong Ching-kit isimli 24 yaşındaki genç, 15 Aralık’ı ticaret yarışının başladığı büyük gün olarak ilan etti.

Ancak ertesi gün Ching Kit polis tarafından tutuklandı.

Epoch Cryptocurrency isimli bir Facebook sayfasının yöneticisi olan Wong, bu sayfada çeşitli kripto paraların ve maden platformlarının reklamını yapıyor. Kendisine Robin Hood benzeri bir misyon yükleyen Wong, “zenginde alıp fakire dağıttığını” iddia ediyor.

Medyaya farklı isimlerle birçok farklı demeç veren Wong, madencilik için kullandığı 20,000₺ değerinde bir bilgisayarının olduğunu iddia etmişti.

Tartışmalı kimliğinden dolayı insanlar bu olay karşısında onu bir kahraman ilan etmeden önce ön yargı ile yaklaştılar. Reddit’te bir kullanıcı ise Wong hakkında “saadet zinciri benzeri bir sistemi yönettiği ve masum insanların paralarını çalan bir hırsız olduğu” iddialarında bulundu.

Çatıdan saçılan paranın miktarı hakkında ise birçok farklı iddia bulunuyor. Bazı kaynaklara göre milyonlarca banknotun saçıldığı söylense de paranın 5000₺ ile 150,000₺ arasında olduğu tahmin ediliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir