Kapat

HQ Trivia ve Vine Kurucularından Colin Kroll Ölü Bulundu

Anasayfa
HABER HQ Trivia ve Vine Kurucularından Colin Kroll Ölü Bulundu

Popüler uygulama HQ Trivia’nın kurucusu Colin Kroll, New York’taki dairesinde ölü bulundu.

Ayrıca video platformu Vine’ın kurucularından olan Kroll’un kız arkadaşı tarafından polise haber verilmesi üzerine polis Kroll’un dairesini kontrol etmeye gitti. HQ tarafından yapılan açıklama ile ölüm haberinin doğrulandığı belirtildi.

Telefonlar için canlı yayında gerçekleşen bir bilgi yarışması olan HQ Trivia bu yıl popülerliğini kaybetmesine rağmen geçtiğimiz yıllarda dikkat çekmeyi başarmıştı.

Kroll’un Manhattan’daki dairesini kontrole giden polisler, Kroll’un cansız bedeni ile birlikte uyuşturucu madde buldular.

The HQ yaptığı açıklamada: “Bugün kurucumuz ve arkadaşımız Colin Kroll’un vefat ettiğini derin bir üzüntüyle öğrenmiş bulunmaktayız. Bu zor zamanlarda ailesine, arkadaşlarına ve sevdiklerine baş sağlığı diliyoruz” şeklinde aktardı.

Colin Kroll’un 34 yaşında olduğu belirtildi.

Colin Kroll geçen yıl Amerika’da çıkarılan HQ Trivia’nın başına Eylül ayında CEO olarak geçmişti. Ücretsiz olan uygulama canlı yayında bilgi yarışmasına katılan kullanıcılara para ödülü veriyor. Oluşturulan para havuzu yarışmayı kazanan kullanıcılar arasında paylaştırılıyor.

Popülerliğini nispeten kaybeden uygulama App Store’un ilk 100 uygulama listesindeki yerini kaybetmişti.

Turkcell tarafından geliştirilen HQ Trivia benzeri bir uygulama olan Hadi ise geçtiğimiz aylarda Türk kullanıcıların kullanımına sunulmuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir