Kapat

Huawei Bürokrasi Sorunlarına Rağmen 200 Milyon Akıllı Telefon Sevk Etmeyi Başardı

Anasayfa
HABER Huawei Bürokrasi Sorunlarına Rağmen 200 Milyon Akıllı Telefon Sevk Etmeyi Başardı

Bu yıl Huawei için çok etkileyici bir yıl oldu. Şirket, alt segmentte Nova serisi ve üst segmentte P20 ve Mate 20 serisi ile, birbiri ardına akıllı telefon modellerini piyasaya sürdü. Ayrıca, katı düzenleyici kanunlarla karşı karşıya kaldı ve kendisini ABD ile Çin arasındaki politik/ekonomik savaşın ortasında buldu.

AT&T ve Verizon ile olan anlaşmaların iptali sonucu ABD pazarına girme konusunda sıkıntılar yaşayan şirketin CFO’sunun Kanada’da tutuklanmasıyla Huawei için işler kötü gitmeye başlamıştı. Ancak şirket 2018’de 200 milyondan fazla akıllı telefonun gönderimini yaparak bu yılı başarılı bir şekilde bitiriyor. Bu, Huawei’nin en iyi performansı ve başarısının bir işareti olarak görünüyor.

2010 yılında 3 milyon adetten 2018’de 200 milyona kadar olan yükseliş ile şirket kendisini bu alanda kanıtlamış oldu. Huawei, Nova serisinden 65 milyon, P20 serisinden 16 milyon ve Mate 20 serisinden 5 milyon (duyurulduktan 2 ay sonra) gönderim yapıldığını açıkladı. Tam sayı belirtilmese de Honor 10 ve V10 modellerinin de başarılı olduğu belirtildi.

Şu anda dünya çapında ikinci sırada olan Huawei, siyasi savaşın ortasında kalmasına rağmen başarılı bir yıla imza attı. Şirket şu anda iyi bir konumda olsa da yerini koruması için çok daha fazlasını başarması gerekiyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR →  Adınıza Kayıtlı Hatları Öğrenme | Mobil Hat Sorgulama

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir