Kapat

Huawei, Galaxy Fold’a Rakip ‘Katlanabilir Telefonu’ Mate X’i Tanıttı!

Anasayfa
HABER Huawei, Galaxy Fold’a Rakip ‘Katlanabilir Telefonu’ Mate X’i Tanıttı!

Galaxy Fold artık katlanabilir telefon alanında tek değil. Huawei’nin tüketici ürünleri sektörünün CEO’su Richard Yu, Mate X’i bugün, MWC Barcelona fuarı öncesinde düzenlediği basın toplantısında açıkladı.

Mate X, Samsung’un akıllı telefonu gibi katlanabilirken, temelde farklı bir cihaz olarak öne çıkıyor. Galaxy Fold’un biri önde ve diğeri ise içeride olmak üzere iki ekranı var. Mate X ise, cihazın arkasında ve önünde olmak üzere iki ekran barındırıyor. Ve cihaz açıldığı zaman iki ekran birleşerek devamlı bir ekran haline geliyor.

Ayrıca 5G ağını destekleyecek olan Mate X, Leica teknolojisine sahip kameralara sahip olacak.

Katlanabilir akıllı telefonlar, şu anda plastik, cam ve metal plakalardan ibaret olan günlük akıllı telefonların şeklinde ve tasarımında devrim yaratabilecekleri için sektördeki en önemli hamlelerden biri olarak öne çıkıyor. Bilimkurgu filmlerine ve romanlara konu olan cihazlar, tüm kullanıcılarda büyük heyecan uyandırıyor.

Mate X, yılın orta zamanlarında piyasaya sürülecek ve Amerika’da 2,600 dolardan satışa sunulacak. Cihaz ayrıca 8GB RAM ve 512GB depolama alanına sahip olacak.

6,6 inç ön ekrana ve 6,38 inç arka ekrana sahip olan cihaz, açıldığı durumda birleşik 8 inçlik bir ekran ortaya çıkıyor.

Kaynak: CNET

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR →  Facebook'a hava durumu uygulaması geliyor..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir