Kapat

Huawei, ikinci çeyrekte Apple’ı geride bıraktı!

Anasayfa
HABER Huawei, ikinci çeyrekte Apple’ı geride bıraktı!

2018 ilk yarısı tamamlandı peki ya an çok satan telefon markaları hangileri oldu? Telefon markaları arasında en yüksek pazar payını kim aldı? 2018 ilk yarısı için dünya genelinde araştırma yapan IDC, Canalys ve Strategy Analytics'in verilerini bu makalemizde sizlerle paylaşıyoruz.

IDC, Canalys ve Strategy Analytics'in verilerine göre Huawei, Apple'ı geride bıraktı ve 2018 ikinci çeyrekte dünya çapında akıllı telefon gönderilerinin pazar payında ikinci sıraya yükseldi. Huawei, Apple'ın sattığı 41.3 milyon iPhone'u geride bırakarak ikinci çeyrekte 54 milyondan fazla cep telefonu sattı. Samsung ise ikinci çeyrekteki 73 milyon telefon satışı ile birinci sırada yer alıyor.

IDC'nin verilerine göre, 2018 ikinci çeyrek pazar payı şu şekilde oldu; Samsung yüzde 20.9, Huawei 15.8 ( şirket için yeni bir rekor ) ve Apple yüzde 12.1'lik bir paya sahipti. Bu üç markayı Xiaomi ve Oppo markaları takip ediyor. Apple'ın Eylül ayında üç yeni iPhone modeli piyasaya sürmesi bekleniyor, bu yüzden Huawei'nin ikinci sıradaki ömrü kısa olabilir.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir