Kapat

Huawei Katlanabilir 5G Telefonu Şubat Ayında Çıkaracak

Anasayfa
HABER Huawei Katlanabilir 5G Telefonu Şubat Ayında Çıkaracak

Çentik tasarımı tartışmaları dışında akıllı telefonlar için sıkıcı geçen bir yıldan sonra 2019 yılında sektör daha ilginç hale gelmeye başlıyor. Bu yıl trend haline gelen katlanabilir telefonlar ve 5G modellerden sonra Huawei bu iki özelliği de içeren telefonu gelecek ay Dünya Mobil Kongre’sinde duyurmayı planlıyor.

Tüketici Departmanı’nın patronu Richard Yu şirketin Çin’deki mobil 5G lansmanı sırasında açıklamalarda bulundu. Pek çok şirket katlanabilir telefon ya da 5G modelleri veya her ikisini birden piyasaya sürerken, Hua şu açıklamaları yaptı:

Dünyanın ilk 5G akıllı telefonunu katlanabilir ekranla piyasaya süreceğimiz Barselona’daki etkinlikte sizi görmeyi dört gözle bekliyoruz.

Richard Yu Ekim ayında gerçekleşen Huawei’nin son amiral gemisi Mate 20 Pro’nun lansmanında, şirketin 5G’lik bir katlanabilir telefon üzerinde çalıştığını doğruladı, ancak cihazı Dünya Mobil Kongre’sinde görmeyi beklemiyorduk. Bu telefona, Huawei P30 serisi ve Huawei MateBook X Pro’dan sonraki cihaz da dahil olmak üzere yılın ilk yarısında şirketin amiral gemisi cihazlarının katılması muhtemel.

MWC 25 – 28 Şubat tarihleri ​​arasında gerçekleşecek ve bu etkinlikte Sony, Nokia, LG ve diğer şirketler tarafından yeni telefonların tanıtılması bekleniyor. Samsung ayrıca 20 Şubat’ta Galaxy S10 amiral gemisini duyurmayı planlıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR →  Yeni nexus LG mi? Huawei mi?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir