Kapat

Huawei Mate 20 Lite Bildirim Sorunu Nasıl Çözülür?

Anasayfa
Çözüm Huawei Mate 20 Lite Bildirim Sorunu Nasıl Çözülür?

Huawei 2018 yılında yakaladığı çıkış ile adından sıkça söz ettirmeye devam ediyor. Fiyat performans ürünü telefonları ile ülkemizde oldukça yoğun bir ilgi gören Huawei son zamanlarda tüketici şikayetleri ile karşı karşıya kalmaya başladı. Huawei’nin en çok satılan modellerinden bir tanesinde Huawei Mate 20 Lite modelinde yaşanan bildirim sorunu temeline inildiğinde donanımsal olmayan ancak can sıkıcı bir sorun olarak baş gösteriyor. Sadece Mate 20 Lite modelinde değil bir çok Huawei marka telefonda da bildirim sorunu ile karşılaşılabiliyor.

Huawei bildirim sorunu temelinde izinlerle alakalı bir sorun olarak görünüyor. Telefon ekran koruyucuya girdiğinde WhatsApp, Instagram, Facebook gibi uygulamalardan gelen bildirimler kilit ekranına düşmüyor. Bu sorun kullanıcıların erişilebilirlik kısmında oldukça fazla canını sıkıyor. Huawei kilit ekranına bildirim düşmemesi sorununu gidermek için bir kaç yöntemden bahsediliyor. Peki Huawei Mate 20 Lite bildirim sorunu nasıl çözülür?

Huawei Bildirim Sorunu Nasıl Çözülür?

Öncelikle Ayarlar kısmında Pil sekmesini açın ve bu kısımdaki güç tasarrufu modlarının kapalı olduğundan emin olun. Telefon güç tasarrufu modunda olduğu zaman bildirimler kısıtlanmaktadır. Güç tasarrufu modu açık ise kapalı konuma getirip tekrar bildirim alıp almadığını kontrol edin.

Huawei ve diğer android telefonlarda bildirimler uygulama kurulumunda ayarlanmaktadır. Herhangi bir uygulama kurulumunda bildirimlere izin verilmediyse o uygulamadan gelecek bildirimleri kilit ekranın göremeyebilirsiniz. Uygulamalardan kilit ekranında bildirim almak için aşağıdaki kilit ekranı bildirimleri menüsünden bildirim almak istediğiniz uygulamaları aktif hale getirmeniz gerekmektedir.

→ Ayarlar

→ Uygulamalar ve Bildirimler

→ Bildirim Yönetimi

→ Üstteki 3 noktaya tıklayın

→ Kilit Ekranı Bildirimleri

Açılan ekrandan kilit ekranında bildirim almak istediğiniz uygulamaları aktif hale getirin. Bu işlem sonrasında Huewai bildirim alma sorunu düzelecektir. Huawei bildirim alma sorunu hala devam ediyorsa bize Soru Cevap bölümünden ulaşabilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR →  Tweet gönderilemedi hatası çözümü!

 

“Huawei Mate 20 Lite Bildirim Sorunu Nasıl Çözülür?” üzerine 5 yorum

  1. Enes says:
    • Bülent says:
  2. Ahmet says:
  3. Tolga says:
  4. hakan says:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir