Kapat

Huawei Mate 30 Serisi 19 Eylül’de Çıkış Yapıyor

Anasayfa
HABER Huawei Mate 30 Serisi 19 Eylül’de Çıkış Yapıyor

Hakkında birçok dedikodu dolaşan ancak herhangi bir şekilde resmi açıklama yapılmayan Huawei Mate 30 serisi ile ilgili bugün paylaşılan bir bilgiye göre, cihaz 19 Eylül’de Münih’te gerçekleşecek olan bir etkinlikte ortaya çıkacak.

Huawei Mobil’in resmi Twitter sayfasından yapılan duyuruda görülen, kamera lensini andıran grafiklerden yola çıkarak Mate 30 cihazlarının üst düzey fotoğraf çekme kabiliyeti ile gelebileceği tahmin ediliyor.

Huawei Mate 30 serisinin çıkışını gölgede bırakacak şekilde cihazların Google servislerini ve uygulamalarını kullanamayacağı belirtiliyor. Amerika ve Çin arasında süregelen ticari savaştan dolayı Huawei’nin Android lisansını iptal eden Google, piyasaya sürülecek olan yeni Huawei telefonlarının Android lisansına sahip olmayacağını belirtmişti.

Google’ın Huawei Mate 30 cihazlarını yasağın dışında bulundurabileceği de ihtimaller arasında yer alıyor. Ancak böyle bir karar alınmaması durumunda Huawei cihazlarını kendi işletim sistemi olan HarmonyOS ile piyasaya sürmek zorunda kalacak.

Mate 30 ve Mate 30 Pro olmak üzere iki cihazın piyasaya sürülmesi beklenirken önceden ortaya çıkan sızıntılara göre cihazların dört adet lense sahip bir arka kameraya sahip olacağı düşünülüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR →  İnternetsiz WhatsApp Nasıl Kullanılır?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir