Kapat

Huawei’den iPhone Kullanan Çalışanlarına Büyük Ceza

Anasayfa
HABER Huawei’den iPhone Kullanan Çalışanlarına Büyük Ceza

Apple Noel çeyreğinde istediği kadar iPhone satmamış olabilir, ancak iPhone en çok tercih edilen akıllı telefon olmaya devam ediyor. Ve Twitter sayesinde öğrendiğimiz üzere bazı Android telefonların çalışanları ve marka elçileri, çalıştıkları marka telefon yerine iPhone kullanıyor.

Geçtiğimiz günlerde Huawei’nin Twitter hesaplarından sorumlu çalışanlar, yeni yıl kutlama tweet‘lerini iPhone üzerinden attığı gerekçesiyle cezalandırıldı. Huawei yaşananları bu sefer görmezden gelmedi.

Reuters tarafından aktarıldığı üzere tweet hemen kaldırıldı. Ancak birçok kullanıcı tweet’in ekran görüntüsünü almayı başardı.

3 Ocak tarihinden Reuters tarafından bildirildiği üzere Huawei, “yaşanan olayın Huawei’nin marka değerine zarar verdiğini” belirtti.

Sonuç olarak Huawei bu mesajları iPhone kullanarak atan iki çalışana da ceza verdi. Huawei iki çalışanın şirketteki derecesini bir kademe düşürdü ve maaşlarını yaklaşık 728 dolar azalttı. Ayrıca Huawei’nin dijital pazarlama yöneticisinin ise 12 ay süreyle maaşı donduruldu.

Bu cezalar biraz sert gibi görünebilir, ancak Amerika ve Çin arasında süregelen ekonomik savaştan dolayı iki ülkenin ileri gelen şirketleri Apple ve Huawei zararlı çıkıyor. Çinli şirketler Huawei CFO’sunun Kanada’da gözaltına alınması üzerine iPhone kullanan çalışanlarına Çin’de üretilen bir akıllı telefona geçiş yapmaları halinde ödül vereceğini açıklamıştı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir