Kapat

İlk 5G Destekli Televizyon Geliyor!

Anasayfa
HABER İlk 5G Destekli Televizyon Geliyor!

Konu ile ilgisi olan kaynakların haberinde merkezi Çin olan HUAWEİ şirketinden bu yıl içerisinden dünyanın ilk 5G teknolojili televizyonunu çıkaracağını iddaa ettiler.

Haberin devamında yeni nesil olacak 5G teknolojili televizyonun özellikleri iddalara göre 8K çözünürlüklü ekrana sahip olacaklar. 8K çözünürlük şuan full HD televizyonların çözünürlüklerin 16 kat daha iyi çözünürlüğe sahip olduğu herkes tarafından bilinmektedir. İçerisindeki 5G modülü ile birlikte herhangi bir modem, kablo, ekstra bir karta ihtiyaç duymadan bağlantı sağlayacak bu televizyonda birde modem özelliğinin router olarakta kullanabileceği söylenmektedir. Artık gelenek haline gelen standart bazı kabloların televizyonun içerisinde olmayacağı söylentiler arasında yer almaktadır. HUAWEİ markasının 5G destekli televizyonun bu bilgileri ve özelliklerine göre televizyon piyasasına yeni boyut kazandırabileceğini rahatlıkla söyleyebiliriz.

Yaptığı yeniliklerle beraber her alanda rakiplerini geçen veya geçmeye çalışan HUAWEİ bu teknoloji ile yine rakiplerine gerekli mesajı verebilecektir. Geçen yıl akıllı telefon sektöründe APPLE firmasını geride bırakan, SAMSUNG firmasının arkasında ikinci olarak yer alan HUAWEİ artık ilklerin peşinde olduğunu ve teknoloji pazarında hep zirvede olacağını her fırsatta belirtmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR →  Instagram'da canlı yayın hayata geçiyor!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir