Kapat

İlk Katlanabilir Telefon CES’te Görücüye Çıktı

Anasayfa
HABER İlk Katlanabilir Telefon CES’te Görücüye Çıktı

Çin merkezli akıllı telefon şirketi Royole geçtiğimiz Ekim ayında ilk katlanabilir akıllı telefon olan FlexPai’yi tanıtmıştı. O zamanlar telefon biraz kaba görünmesine rağmen Royole cihazın ilk katlanabilir telefon olduğunu belirtebilmek amacıyla ön siparişleri almaya başlamıştı.

Bu yıl CES’te yerini alan firma Ekim ayından bu yana telefonda bazı iyileştirmeler gerçekleştirdi. Ancak buna rağmen telefon hala mükemmel olmaktan çok uzakta görünüyor.

FlexPai, 855 yonga setinde çalışan ilk akıllı telefonlardan biri olarak Snapdragon 855 işlemci ile çalışıyor. Cihazın 128GB’lık 6GB RAM’li versiyonu ve 256GB’lık 8GB’lı iki versiyonu bulunuyor.

Çift 16MP+20MP kamera pek etkileyici bir performans sergilemiyor. Cihaz açık durumdayken 7.8 inç boyutuna ulaşıyor ve katlanan AMOLED ekranın orta kısmında belirgin bir parlaklık görünüyor.

Cihaz işletim sistemi olarak Android 9’u kullansa da, Royole bunu katlanabilir ekrana uyarlayabilmek için bazı değişiklikler gerçekleştirmiş.

Yazılım uzmanlığıyla bilinmeyen Royole, Pie işletim sistemini tamamen yeni bir platform üzerinde sorunsuz çalışacak şekilde dönüştürerek mükemmel bir iş çıkarmış gibi görünüyor.

Şirketin web sitesine göre, ilk satışlara beklenen yanıt çok büyük oldu. Sipariş verenlerin 60-90 gün sonrasında ürünlerini teslim alabilecekleri belirtiliyor. Cihazın 128GB versiyonu 1,318 dolara satılırken 256GB versiyonu 1,469 dolardan alıcı buluyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR →  Instagram'dan yeni özellik ANKET (anketine katıldığınız kişi verdiğiniz oyu görülüyor.)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir