Kapat

Inca kablosuz Modem WiFi şifre değiştirme!

Anasayfa
Çözüm Inca kablosuz Modem WiFi şifre değiştirme!

Inca marka modemlerde şifre değiştirme sorunu yaşayan kullanıcılar için bu makalemizde Inca modem WiFi şifre değiştirme işlemini basit yöntemle anlatacağız. Inca modemler arayüz olarak basit bir yapıya sahip olsada kablosuz modem şifresini değiştirmek bazen sorun yaratabiliyor.

Inca modem wifi şifresi nasıl değiştiriliyor? 

Öncelikle modeminize şifre sıfırlama yada yeni şifre belirme işlemi yapabilmek için Bilgisayar yada Telefonunuzun modeme bağlı olması gerekmektedir ( kablolu yada kablosuz). Modem arayüz bağlantı sorunu yaşıyorsanız ayarlarınızı linkten yapılandırın.

→ Bilgisayarınızdan yada telefonunuzdan internet tarayıcınızı açın ve arama çubuğuna http://192.168.1.1 adresini yazın. 

→ Karşımıza Tenda Modem Arayüzü kullanıcı adı ve şifre paneli çıkacaktır. Kullanım klavuzunda yazan kullanıcı adı ve şifreyi girerek panele giriş yapıyoruz. Şifreyi unuttuysak modem arayüz şifresi makalemizden kontrol edebilirsiniz.

→ Inca modem arayüzüne girdiğimizde soldaki menünden ( yeni modellerde üst kısımda çıkıyor ) Kablosuzlar seçneğini seçiyoruz.

→ Buradan WPA kısmındaki şifreyi değiştiriyoruz ve yeni şifreyi giriyoruz. Kaydet dedikten sonra kablosuz cihazların modem bağlantısı kopacaktır. Modem yeniden başlatıldıktan sonra Inca modem şifre değiştirme işlemini bitirmiş olacağız.

Kablosuz bağlantılardan modemi bularak yeni şifremizle modeme bağlantı kurabiliriz. Inca modem WiFi şifre değitşirme işlemimiz bukadar farklı bir makalede buluşmak dileğiyle…

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR →  En Popüler Instagram Yemek Etiketleri #Hashtag 2019

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir