Kapat

İngiltere’de Premier Lig Nisan’a Kadar Askıya Alındı

Anasayfa
HABER İngiltere’de Premier Lig Nisan’a Kadar Askıya Alındı

İngiltere’nin büyük futbol kulüpleri tarafından yapılan açıklamalarda belirtildiği üzere, Premier Lig maçları COVID-19 nedeniyle 3 Nisan’a kadar askıya alındı. UEFA da aynı gün yaptığı duyuruda, gelecek hafta oynanması planlanan tüm Şampiyonlar Ligi ve Avrupa Ligi maçlarının ertelendiğini açıkladı. İngiltere’de Premier Lig’e ek olarak, diğer tüm üst düzey spor etkinlikleri de iptal edildi.

Organizasyonlar tarafından yapılan açıklamada, “Bu eşi benzeri görülmemiş durum karşısında kulüplerimiz, hükümet, FA ve EFL ile beraber çalışıyoruz. Oyuncuların, personelin ve taraftarların sağlığı bizim önceliğimizdir.” şeklinde belirtildi.

Everton, yakın zamanda virüs nedeniyle takım kadrosunu izole ettiğini açıklarken, İngiliz kulüpleri arasında iki adet COVID-19 vakası bildirildi. İptal edilen maçların ileri bir tarihte yeniden oynanması planlanıyor.

Dünya genelinde onlarca etkinlik iptal edilmeye devam ederken, hükümetler tarafından uygulanan tedbirlerle virüs yayılımına karşı kalabalık kitlelerin bir araya gelmesi engelleniyor.

Avrupa genelinde İtalya, İspanya, Hollanda, Portekiz ve İrlanda’da futbol ligleri askıya alınırken, ülkemizde de maçların seyircisiz oynanması kararı alındı.

Ayrıca ABD’de NBA ve NHL sezonları geçtiğimiz günlerde askıya alındı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR →  HUJI Cam - Son Zamanların En Çok Kullanılan Filtre Uygulaması

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir