Kapat

Instagram Beğeni Gizleme Özelliği Nasıl Kullanılır?

Anasayfa
Çözüm Instagram Beğeni Gizleme Özelliği Nasıl Kullanılır?

Instagram tarafından geçtiğimiz ay duyurusu yapılan ve dünyanın bazı ülkelerinde test edilmeye başlanan Instagram beğeni gizleme özelliği Türkiye’de test aşamasına alındı. Instagram yoğunluk oluşmaması ve genel hataların önüne geçmek amacı ile güncellemeleri genelde bölge bölge yayınlıyor. Bu aşamada beğeni gizleme özelliği Türkiye’de denenmeye başlandı.

Kullanıcıların beğeni sayılarını gizleyen özellik Türkiye’deki bazı Instagram hesaplarında görülmeye başlandı. Buna göre kullanıcılar kendi paylaşımlarındaki beğeni sayılarını görürken, başkalarının paylaşımlarındaki beğeni sayılarını göremiyor.

Instagram tarafından  yakında tüm bölgelerde yayınlanacak olan beğeni gizleme özelliği fenomenleri ve satış amaçlı hesapları biraz üzecek gibi duruyor. Etkileşim sayılarının gizli olması hesapların popülerliğini de bir nebze düşürecektir. Instagram beğeni gizleme özelliğinin şimdilik sadece belli kullanıcılar tarafından Türkiye’de test edilebildiğini belirtmekte yarar var. Instagram beğeni gizleme özelliği Ayarlar’dan Gizlilik sekmesinde isteğe göre ayarlanabiliyor.

Instagram beğeni gizleme özelliğini düşük takip ve etkileşim sayısına sahip olan kişilerin platformdan uzaklaşmasını engellemek amacı ile hayata geçireceğini daha önce duyurmuştu.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR →  Facebook, Instagram, Messenger, WhatsApp | Sosyal Ağlar Neden Çöktü?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir