Kapat

Instagram Bilinmeyen Bir Ağ Hatası Oluştu Sorunu Çözümü | 2019

Anasayfa
Çözüm Instagram Bilinmeyen Bir Ağ Hatası Oluştu Sorunu Çözümü | 2019

Popüler fotoğraf paylaşım platformu Instagram’da meydana gelen bilinmeyen bir ağ hatası oluştu sorunu son zamanlarda çok sayıda kullanıcı tarafından dile getirilmeye başlandı. Instagram bilinmeyen bir ağ hatası sorunu geçtiğimiz günlerde binlerce kullanıcı tarafından Google arama motorunda aratıldı. Sorunun çözümünü biraz araştırdıktan sonra sizlere konu ile alakalı bir yazı yazma gereği duyduk.

Öncelikle belirtmeliyiz ki Instagram bilinmeyen bir ağ hatası oluştu sorunu dönemsel olarak Instagram platformundan kaynaklanabiliyor. Bu durumda hangi ayarları uygularsanız uygulayın sorun çözümlenmeyecektir. Sorunun Instagram kaynaklı olup olmadığını öğrenmek için öncelikle platformdan yapılan açıklamaları kontrol etmenizde yarar var.

Sorun Instagram kaynaklı değil ise ilk olarak uygulamanın son sürümünü yüklediğinizden emin olunuz. Instagram ana sayfasındaki yayın akışı bazı kritik güncellemelerde ağ hatası sorunu verebiliyor. Bu durumda hata almamak için en son sürümü kullanmanız gerekiyor.

Instagram’ın son sürümünü kullanıyorsanız ve “bilinmeyen bir ağ hatası oluştu” bildirimi alıyorsanız aşağıdaki yapılandırmaları uygulayınız.

  • Telefonunuzun WiFi bağlantısı ve Hücresel Veri bağlantısını kapatın
  • Uygulama verilerini temizleyin ve uygulamaya yeniden giriş yapın
  • İlk olarak Hücresel veri ile bağlantı kurup Instagram’a yeniden giriş yapın
  • Yayın akışını yenileyin, sorunun devam edip etmediğini kontrol edin.

Seçenekleri uyguladığınızda bilinmeyen bir ağ hatası oluştu sorunu devam ediyor ise sorun bölgesel olabilir. Bu durumda VPN uygulaması kullanıp Instagram’a giriş yaptığınızda sorun düzelecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir