Kapat

Instagram Canlı Yayın Süresi 4 Saate Çıkarıldı

Anasayfa
HABER Instagram Canlı Yayın Süresi 4 Saate Çıkarıldı

Canlı yayın ile alakalı geliştirmelere devam eden Instagram, bugün yaptığı duyuruda canlı yayınları kaydetmeyi sağlayacak ve yayın yapmayı kolaylaştıracak çok sayıda ufak değişikliği platforma getireceğini duyurdu. En büyük güncelleme ise yayın yapma süresinde meydana geldi. Buna göre 60 dakika olan yayın yapma süresi 4 saate çıkarıldı. Uzatılan yayın yapma süresi tüm kullanıcılar için ilerleyen günlerde kullanılabilir olacak.

Kullanıcılar ayrıca bir aylık bir süre boyunca gönderiler ve hikayelerde olduğu gibi arşivlerinde canlı yayınlarını da görüntüleyebilecek. Canlı yayını indirip başka bir yerde yayınlamak da mümkün hale gelecek. Ayrıca IGTV üzerinde diğer canlı yayınlara da erişilebilecek.

Instagram, pandemi nedeniyle kullanım oranında büyük bir artış meydana gelen canlı yayın formatı üzerinde yatırım yapmaya devam ediyor. Değişiklikler konusunda duyuru yapan Instagram, uzun süreli yayınlar sayesinde fitness eğitmenlerinin öğrencilerine eğitim vermeye devam edebileceğini ve aktivistlerin de toplulukları ile sohbet edebilmek için daha fazla zamanı olabileceğini belirtti.

Canlı yayın konusunda çeşitli platformlar yer alırken, Instagram rekabeti kızıştırmak için çeşitli değişiklikleri uygulamaya devam ediyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR →  En Popüler Instagram Doğa Etiketleri #Hashtag #Doğa

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir