Kapat

Instagram, Direct Uygulamasının Fişini Çekiyor

Anasayfa
HABER Instagram, Direct Uygulamasının Fişini Çekiyor

Facebook’un çeşitli uygulamaları tek bir platformda birleştirme stratejisinin ardından birçok uygulamada düzenlemeye gidiliyor. Buna bağlı olarak Instagram tarafından Snapchat’a rakip olarak geliştirilen Instagram mesajlaşma uygulaması Direct’in fişi çekiliyor. Facebook ve Instagram takımı bunun yerine tüm odaklarını Instagram’ın ana mesajlaşma özelliğine yöneltecek.

Instagram tarafından yapılan açıklamaya göre ilerleyen günlerde Direct uygulamasına verilen destek son bulacak ve Direct uygulamasındaki konuşmalar otomatik olarak ana Instagram uygulamasına aktarılacak.

TechCrunch tarafından belirtildiği üzere Instagram, Direct’i ayrı bir uygulama olmaktan ziyade ana uygulamanın içinde geliştirmeye devam edecek. İlerleyen günlerde gerçekleştirilecek testlerin ardından platforma şifreleme ile korunan mesajlaşma, diğer insanlarlar beraber video izleyebilme, direkt mesajın web sürümü gibi özellikler kazandırılacak.

İlk olarak 2017 Aralık ayında ortaya çıkan Direct uygulaması Uruguay, Şili, Türkiye, İtalya, Portekiz ve İsrail’de test sürümlerini sunmaya başlamıştı. Direct uygulaması diğer marketlere doğru genişlemeye devam etse de, istenen popülerliği yakalayamadı.

Aralık ayından beri iOS’ta güncelleme almayan uygulama Android’de en son Nisan ayında güncellendi. Şirketin Direct uygulamasını sonlandırma sebebi ise henüz bilinmiyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR →  5xx Server Error Hatası nedir? Nasıl Çözülür?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir