Kapat

Instagram Hikayeler İçin ‘Quiz’ Özelliği Üzerinde Çalışıyor

Anasayfa
HABER Instagram Hikayeler İçin ‘Quiz’ Özelliği Üzerinde Çalışıyor

Yaklaşık bir milyar kullanıcısı bulunan Instagram’ın 500 milyon kullanıcısı Hikaye özelliğini her gün kullanıyor. Hikayeler özelliğini sürekli ilgi çekici halde tutmak isteyen şirket bu alanda sık sık güncellemeler yayınlıyor.

Yakın zamanda gelen Soru Sorma ve Anket özellikleri ile birlikte kullanıcıların etkileşim oranını arttırmayı planlayan şirket şimdilerde farklı bir özellik üzerinde çalışıyor.

Twitter üzerinde Jane Manchun Wong tarafından sızdırılan bir görüntüde Instagram’ın ‘Quiz’ adlı yeni bir özellik üzerinde çalıştığı görülüyor.
Özelliğin nasıl kullanılacağı ile ilgili herhangi bir bilgi vermeyen sızıntıda özellikten kabaca bahsediliyor. Resme bakacak olursak ‘Quiz’ özelliği Anket ve Soru Sorma özelliklerinin bir karışımı olarak öne çıkıyor.
Soru Sorma özelliği, takipçilerin Hikayede bulunan bir soruya cevap vermelerine izin veriyor. Bir Hikaye paylaşan kullanıcıya, takipçileri tarafından da bir soru sorulabiliyor.
https://twitter.com/wongmjane/status/1091629034121846784
Diğer yandan Anket özelliği ise bir kişinin paylaştığı Hikayede kendi belirlediği seçenekler arasında takipçilerin fikrini almasını sağlıyor.
Instagram Quiz’de, bir kullanıcının Hikayesinde tek bir doğru cevaba sahip çoktan seçmeli bir soru sorabileceği görülüyor.
Özelliğin ne zaman geleceğine dair ise henüz bir bilgi bulunmuyor.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR →  En Popüler "Sık Kullanılan" Instagram Etiketleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir