Kapat

Instagram Hikayelerde ‘Yakın Arkadaşlar’ Seçeneği Kullanımda

Anasayfa
Güncelleme Instagram Hikayelerde ‘Yakın Arkadaşlar’ Seçeneği Kullanımda

Instagram ‘Yakın Arkadaşlar’ özelliği nasıl kullanılıyor? Popüler fotoğraf paylaşım uygulaması Instagram her gün milyonlarca insan tarafından aktif olarak kullanılıyor. Instagram rekabet ortamının arttığı bu dönemde yeni özellikleri ile kullanıcılara kişisel alan oluşturma ve gizlilik konusunda daha fazla alan tanıyor.

Instagram yeni özellikleri sayesinde kullanıcıları platformda tutmayı ve kullanım oranlarını arttırmayı planlıyor. Daha önce Vero sosyal paylaşım uygulamasında kullanılan Yakın Arkadaş özelliği yavaş yavaş diğer sosyal medya platformlarına da yayılmaya başladı.

Vero sosyal paylaşım platformunda kişileri ‘ Yakın Arkadaş, Arkadaş, Tanıdık, Takipçiler ‘ olarak gruplandırabiliyoruz. Bu sayede gönderileri kimlerin görebileceğini rahatlıkla seçmek mümkün oluyor. Bu uygulamaya benzer bir özellik Instagram tarafından kullanıma sunuldu.

Geçtiğimiz gün yayınlanan güncelleme ile birlikte Instagram Hikayenizi isterseniz sadece yakın arkadaşlarınızın göreceği şekilde paylaşabiliyorsunuz. Hikayenizi herkesin görmesini istiyorsanız bu seçeneği kullanmamanız gerekiyor.

Bu özelliği kullana bilmeniz için daha önceden yakın arkadaş listenizi oluşturmuş olmanız gerekiyor. Instagram yakın arkadaş listesi nasıl oluşturulur? Yazımızın devamında bu özelliğin nasıl kullanıldığını anlatıyor olacağız.

Instagram Yakın Arkadaş Ekleme | Yakın Arkadaş Listesi

Yakın arkadaşlar listesini oluşturmak için, profil sayfasındaki menüden ‘Yakın Arkadaşlar’ seçeneğine tıklamak ve kişi eklemek gerekiyor. Aynı menüde oluşturduğunuz yakın arkadaşlar listesinden dilediğiniz zaman birini çıkartabilir yada ekleyebilirsiniz.

Yakın arkadaşlar seçeneği yakın zamanda tüm paylaşımlar için kullanılabilecek bu sayede özel paylaşımlarınızı sadece yakın arkadaşlarınız ile paylaşa bileceksiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir