Kapat

Instagram Hikayelere Grup Sohbet Özelliği Geliyor

Anasayfa
HABER Instagram Hikayelere Grup Sohbet Özelliği Geliyor

Hong Kong’lu bir araştırmacı tarafından açığa çıkarılan bilgilere göre Instagram, kullanıcıların takipçileri ile etkileşimini kolaylaştırmak amacıyla platforma yeni bir sticker ekliyor. Instagram’ın en çok kullanılan özelliği olan Hikayeler özelliğine eklenecek yeni sticker ile birlikte takipçilerin ortak bir grup sohbetine katılması mümkün olacak.

Jane Manchun Wong isimli uygulama araştırmacısı tarafından Twitter üzerinden paylaşılan detaylarda Instagram’ın yeni “Sohbete Katıl” sticker’ı üzerinde çalıştığı belirtildi. Bu seçeneğin platforma eklenmesi durumunda anket, soru ve konum opsiyonlarına bir yenisi eklenmiş olacak. Bu özellik ile Instagram kullanıcıların takipçileri ile daha kolay bir şekilde etkileşebilmesini amaçlıyor.

Sticker’ın bir ekran görüntüsünü Twitter’da paylaşan Wong, “uygulamada belirtildiği üzere hikayenizi görüntüleyen kişiler grup sohbetine katılma isteğinde bulunabilecek” şeklinde belirtti. Instagram’ın bu özelliği ne zaman yayınlayacağı ise henüz bilinmiyor.

Instagram’da hikayelerinize anket, soru ve konum sticker’larını eklemek için hikayenizi eklerken sağ üstte yer alan ‘sticker’ simgesine dokunun. Karşınıza çıkan seçenekler arasından kullanmak istediğinizi seçerek hikayenizde görüntülenmesini sağlayabilirsiniz. Uygulamaya “Sohbete Katıl” sticker’ının eklenmesi durumunda bu seçenek de sticker’lar arasında görüntülenebilecek.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR →  Google Aramalarına Yorum Özelliği Geliyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir