Kapat

Instagram Lite kullanıma sunuldu! Hızlı ve Kota dostu!

Anasayfa
Güncelleme Instagram Lite kullanıma sunuldu! Hızlı ve Kota dostu!

Facebook'un bünyesinde bulunan Instagram yeni versiyonu ile gündemde.

Sosyal medya platformu Facebook’un geçmişte çıkardığı “Facebook Lite” sürümünü örnek alan Instagram, Google Play üzerinden Instagram Lite'ı kullanıcılarına sundu. 

Ana uygulaması 32 MB olan Instagram’ın yeni çıkardığı “Lite” sürümü ise sadece 573 kilobayt. Şirket bu sayede hafızası düşük eski cihaz kullanıcıları ile internete bağlanmakta sorun yaşayan kullanıcılarının da artık uygulamadan faydalanabileceğini belirtti. Şirket, henüz “Lite” sürümünün test aşamasında olduğunu, daha az veri kullanırken daha hızlı açılacağını ifade etti.

Uygulamanın bu sürümü fotoğraflar, hikayeler ve keşfet kısımlarını içerirken, bazı özelliklerden yoksun. Program internet hızı düşünülerek geliştirildiği için, kullanıcıların “Lite” sürüm ile video yükleyemeyeceği ve depolama alanından tasarruf için “direk mesaj” özelliğinin olmayacağı kaydedildi.

Instagram Lite'ın App Store'a gelip gelmeyeceği merak ediliyor. Düşük hafızalı ve düşük işlemciye ait telefonlarda instagramın yavaşlaması sebebi ile geliştirilen Instagram Lite Apple cihazlar için ne kadar gerekli buda tartışma konusu olabilir. 

Telefonunuzda Instagram'a yavaş giriyor yada interneti çok harcamasından şikayet ediyorsanız Instagram Lite sürümünü indirip bu dertlerden kurtulabilirsiniz. 

 

Instagram Lite nedir? Instagram Lite ile hangi özellikler kullanılamıyor? Instagram Lite fotoğraf paylaşımında sorun yaşatır mı? Instagram Lite hikayelerde sorun yaşatır mı? Instagram Lite video izleyemiyorum? Instagram Lite videolar çıkmıyor sebebi nedir?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir