Kapat

Instagram Lokasyon “Konum” Bulma Özelliği

Anasayfa
Çözüm Instagram Lokasyon “Konum” Bulma Özelliği

Instagram geçtiğimiz yıllarda platforma konuma göre arama özelliğini eklemişti. Instagram konuma göre arama özelliği sayesinde arkadaşlarınızın son paylaşımlarından lokasyonlarını tespit etmenizde mümkün hale geldi. Peki Instagram konuma göre arama özelliğini nasıl kullanılıyor?

Instagram konuma göre arama özelliğini kullandığınızda istediğiniz sonuçlara ulaşabilmeniz için karşı paylaşım yapan hesapların lokasyon oluşturması gerekmektedir. Eğer paylaşım yapılan hesaptan lokasyon oluşturulmadıysa konuma göre arama yapsanızda istediğiniz sonuçlara ulaşamayabilirsiniz.

Instagram Konuma Göre Kişi Arama Özelliği Nasıl Kullanılıyor?

  • Instagram uygulamasını açın
  • Arama çubuğuna arama yapmak istediğiniz konumu yada mekanı yazın
  • Arama sonucunda belirttiğiniz konumda en son paylaşım yapanların listesini göreceksiniz.

Instagram konumdan kişi bulma özelliği aynı ortamda olduğunuz ancak tanışmadığınız kişilerle iletişime geçmeniz içinde bir yöntemdir. Örneğin; bir alışveriş merkezinde zaman geçiriyorsunuz, Instagram konuma göre arama özelliğini kullanarak en son paylaşım yapan kişilere anında erişim sağlayabilirsiniz.

Instagram konum paylaşımı ve bulma konusunda sorun yaşıyorsanız daha önce paylaştığımız Instagram Lokasyon Sorunu makalemizi ziyaret edebilirsiniz.

Instagram hakkında merak ettiklerinizi bize Soru Cevap platformundan yazabilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR →  Instagram Hikayelere Video Efekt ve Müzik Ekleme Özelliği Geliyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir