Kapat

Instagram Mesajlaşma Özelliği Bilgisayarda Nasıl Kullanılır?

Anasayfa
Çözüm Instagram Mesajlaşma Özelliği Bilgisayarda Nasıl Kullanılır?

Instagram’ın resmi mobil uygulaması üzerinden diğer kullanıcılara direkt mesaj yollamak ne kadar kolay olsa da, çoğu kullanıcı bilgisayarları üzerinden Instagram’da mesajlaşmak istiyor. Ancak Instagram’ın web sitesi henüz bu özelliği desteklemiyor.

Instagram bu özelliği web sitesi için henüz çıkarmamış olsa da, bu makalede bilgisayarınızda Instagram direkt mesajlaşma özelliğini kullanabilmeniz için üç farklı yolu inceleyeceğiz. Ayrıca bu yolların hepsinin ücretsiz olduğunu belirtmemizde fayda var.

1. Windows 10 Instagram Uygulamasını Kullanın

Windows 10 için geliştirilen resmi Instagram uygulaması direkt mesajlaşma özelliğini desteklemektedir.

Uygulamayı Windows 10 bilgisayarınıza indirmek için Microsoft Store’u açın ve arama kısmına Instagram yazın. Listedeki ilk uygulamaya tıklayarak, uygulamayı edinin. Bundan sonra uygulamayı edindiğinizi belirten bir mesaj görüntülenecek ve ardından uygulama otomatik olarak indirilecektir. Tamamlandıktan sonra, Başlat’ı tıklayın.

Pencerenin altında bulunan Giriş metnini tıklayın. Kullanıcı adınızı ve şifrenizi girdikten sonra Giriş Yap‘ı tıklayın.

Sonrasında, sağ üst köşedeki Instagram Direct simgesine tıklayın. Böylece mevcut tüm DM’leriniz görüntülenecektir. Mesajları taramak için arama çubuğunu kullanabilir veya yenisini oluşturmak için artı işaretini tıklayabilirsiniz.

2. Bir Android Emülatörü Kullanın

Android işletim sistemini bilgisayarınıza kurmak için BlueStacks gibi bir Android emülatörü kullanabilirsiniz. Daha sonra Instagram uygulamasını bu ortamda yükleyebilirsiniz.

Başlamak için, seçtiğiniz emülatörü indirin ve yükleyin. Bu makalede bu amaç için BlueStacks kullanılmıştır.

Programı açtıktan sonra, Google hesabınızda oturum açmanız ve muhtemelen bir telefon numarasıyla kimliğinizi doğrulamanız istenecektir. Oturum açtıktan sonra, ana ekranda Google Play Store’u göreceksiniz. Buna tıklayın ve ardından telefonunuzda yaptığınız gibi Instagram’yı arayın ve kurun.

Böylece ana ekranda Instagram uygulamasını görebilirsiniz. Uygulamaya tıklayarak giriş bilgilerinizi girin ve ardından tam olarak telefonunuzdaki gibi uygulamayı kullanın.

3. Üçüncü Parti Bir Uygulama Kullanın

Mesajlarınızı doğrudan görüntüleyebilmek için üçüncü parti uygulamalardan yararlanabilirsiniz. Ancak bunların resmi olarak Instagram tarafından geliştirilmediğini belirtmemiz gerekiyor.

Bu uygulamalar arasından en iyisi olarak öne çıkan IG:dm isimli uygulama Windows, Mac ve Linux için ücretsiz olarak indirilebiliyor.

Açık kaynak olduğundan dolayı isterseniz projenin kodunu görüntüleyebilirsiniz. Unutmayın, şifrenizi gayri resmi uygulamalara girerken daima dikkatli olun. IG:dm yeterince güvenli gibi görünse de, sonuç olarak bu resmi bir uygulama değil.

Sol bölme, en son 20 konuşmanızı görmenizi sağlar. Konuşmalardan birine tıkladıktan sonra sağ tarafta sohbet geçmişini görüntüleyebilir ve sohbet etmek için alttaki mesaj kutusunu kullanabilirsiniz. Üst çubuktan diğer kullanıcıları arayabilirsiniz. Ayrıca, bildirimleri özelleştirmek ve sizi takip etmeyen kullanıcıları görmek gibi daha fazla özellik için profil simgenize tıklayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir