İletişimde Kalın

Sitede Arama Yap

Çözüm

Instagram Paylaşım Engeli Kaldırma [ÇÖZÜLDÜ][2022]

Instagram’da yeni hesap açan bireysel kullanıcılar ve iş amaçlı kurulan hesapların yaptığı en büyük hatalardan bir tanesi de ilk günlerde çok sık paylaşım yapmalarıdır. Özellikle ard arda eklenen ve bir çok etiket kullanılan paylaşımlar hesabın spam olarak görülmesine neden olmaktadır.

Instagram’da paylaşım yapamıyorum nedeni nedir diyorsanız muhtemelen nedeni hesabımınızın boot hesap yada spam olarak görülmesidir. Platform hesabınızdaki bu hareketlilikleri kayıt altına alıp hesabınızdan geçici olarak paylaşım yapılmasını engellemektedir.

Instagram İşlem Engellendi

Instagram’da “Bu işlem engellendi. Lütfen daha sonra tekrar dene. Topluluğumuzu korumak için bazı içerikleri ve işlemleri kısıtlıyoruz. Hata yaptığımızı düşünüyorsan bize bildir.” hatası alıyorsanız ve internet bağlantınızda sorun yoksa hesabınız geçici olarak paylaşım engeli almış olabilir.

Instagram’da paylaşım engeli nasıl kaldırılır? Instagram platformu tarafından otomatik olarak getirilen paylaşım engeli bir süre sonra otomatik olarak kaldırılmaktadır. Yeni hesaplarda Instagram paylaşım engeli 3 gün olarak uygulanıyor. Bu engel hesabın durumuna göre iki haftaya kadar uzayabiliyor. Bu süre zarfında hesabınıza erişim sağlayabiliyorsunuz ancak paylaşım yapamıyorsunuz.

Advertisement. Scroll to continue reading.

Yaptığınız paylaşımlar düşük sayıdaysa ve siz bu hatayı alıyorsanız aldığınız hata mesajındaki “Sorun Bildir” seçeneği ile platforma Ticket atabilirsiniz. Platform tarafından otomatik engelleme yapıldığından bazen bu mesaj sonrasında hesabınızın paylaşım engeli kaldırılabiliyor.

Çekilişlerine katılım sağlamak, yeni listelenecek kripto para incelemeleri ve sıcak gelişmelerden herkesten önce haberdar olmak için Twitter ve Telegram'dan bizi takip edebilirsiniz.

2 Yorum

2 Comments

  1. Melike

    Ağustos 24, 2020 at 12:42 am

    Evet bende kaç haftadır bekliyorum instegram yöneticilerine dilekçe bile yazdım hala bir değişiklik olmadı.

  2. İremsu Bayır

    Mart 10, 2022 at 7:24 pm

    Sorun bildirdim ama hala engelim kalkmadı

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

En Çok Okunanlar

İlgili Yazılar

Çözüm

Instagram’ın yeni eklentisi Twitter’ın rakibi Threads bugün itibari ile hayata geçti. İlk günden yoğun ilgi gören yeni sosyal medya uygulamasında herkes takipçi sayısını arttırmaya...

HABER

2021 yılı sosyal medya uygulamaları için önemli gelişmelerin yaşandığı bir yıl oldu. Instagram’da 2021 yılında yeni bir çok gelişme yaşandı. Artık bir fotoğraf paylaşım...

İnceleme

Hepimizin zaman zaman internet üzerinden para kazanma hayalleri olmuştur. Online yöntemlerle para kazanmak bazen göründüğü kadar kolay olmayabiliyor. Daha doğrusu hedeflediğimiz para miktarı kazanma...

Çözüm

Instagram e-posta değiştirme işlemi oldukça kolaydır. Günümüzde sosyal medya uygulamalarındaki güvenlik sorunu nedeni ile hesaplarınızı güvende tutmak oldukça önemlidir. Hesaplarınız kötü amaçlı kişilerin eline...