Kapat

Instagram, Pinterest’e Benzer Bir Özelliği Platforma Getiriyor

Anasayfa
HABER Instagram, Pinterest’e Benzer Bir Özelliği Platforma Getiriyor

Facebook, Instagram’ı Pinterest’e rakip haline getirecek bir özelliği platforma getirmeyi planlıyor.

Halka açılmayı planlayan Pinterest, kendi fotoğraflarınızı veya diğer kullanıcıların fotoğraflarını herkese açık veya özel albümler halinde düzenlemenizi sağlıyor. Bu fotoğraflar sanat, moda ve mobilya gibi her alanda olabildiği gibi, kullanıcılar fotoğraflarla ilgili birçok özellikten faydalanabiliyor.

Instagram da, Pinterest’te olduğu gibi başka hesaplarda karşılaştığınız gönderileri kaydetmenizi ve daha sonra incelemek için koleksiyonunuza ekleyebileceğiniz özel bir alan oluşturmanızı sağlayarak, kendi koleksiyonunuzu organize etmenizi mümkün kılacak.

Henüz duyurulmayan özellikleri tespit etmede ve açığa çıkarmada başarılı olan Jane Manchun Wong isimli Twitter kullanıcısı TechCrunch ile paylaştığı ekran görüntüsünde Instagram’da “Koleksiyonu Herkese Açık Hale Getir” şeklinde bir özelliğin bulunduğunu keşfetti. Bu seçenek halka açık olmasa da, Instagram’ın Android kodunda tespit edilebiliyor. Böylece Instagram’ın, bir koleksiyonun genel görünürlüğünü değiştirme konusunda kullanıcılara seçenekler sunacağı görülüyor.

Koleksiyona ayrıca fotoğraflar için katkıda bulunanları ekleyerek, bu fotoğrafı çeken kullanıcılara gerekli krediyi vermek mümkün olacak. Instagram bu özelliği test etmediğini belirtmiş olsa da, bunun muğlak bir cevap olduğu belirtiliyor.

Eğer Instagram gerçekten bu özelliği platforma getirirse, Pinterest bazı problemlerle karşı karşıya gelebilir.

Kaynak: Pocket-Lint

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir