Kapat

Instagram Sahte Takipçileri Yok Etti

Anasayfa
HABER Instagram Sahte Takipçileri Yok Etti

Kullanıcıların spam yorum yapmak için kullandıkları otomatik uygulamalara karşı mücadele eden Instagram, ayrıca takipçi kazanmak adına başkalarını takip eden ve daha sonra takipten çıkan kullanıcılara karşı da önlem alıyor.

Instagram dün yaptığı açıklama ile birlikte, sahte takipçi, beğeni ve yorum elde eden kullanıcıları şifrelerini değiştirmeleri konusunda uyardı. Asılsız takipçi ve beğenileri üçüncü parti bir uygulama ile elde eden kullanıcıların Instagram politikalarını ihlal ettiği ve uygulamaları kullanmaya devam etmeleri halinde “Instagram deneyimlerinin etkilenebileceği” belirtildi.

Instagram’ın bu kullanıcıların bazı özelliklere erişimini kısıtlayabileceği belirtiliyor. Instagram ayrıca kullanıcıları diğer uygulamalara giriş bilgilerini verme konusunda da uyarıyor. Bu durumda hesapların kolayca ele geçirilebileceği ve spam bir hesap olarak kullanılabileceği aktarılıyor.

Sahte takipçi elde etmek adına kullanılan çoğu bot uygulaması kapatılmasına rağmen hala kullanılmakta olan birçok uygulama bulunuyor. Bu uygulamalar Instagram’ın politikalarını ihlal etmediklerini iddia etseler de aslında durum tam tersi. The New York Times tarafından yayınlanan bir rapora göre, çok tanınan bazı ünlülerin bile sahte takipçi satın aldığı belirtiliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR →  Telegram Nedir? Nasıl Kullanılır?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir