Kapat

Instagram Sesli ve Görüntülü Görüşme Özelliği Mi Getiriyor?

Anasayfa
Güncelleme Instagram Sesli ve Görüntülü Görüşme Özelliği Mi Getiriyor?

Instagram Sesli ve Görüntülü Görüşme Özelliği Mi Getiriyor?

Instagram'ın kodunun analizi ile birlikte, ortaya çıkabilecek olası sesli ve görüntülü arama özelliklerine ilişkin dosyalar ortaya çıktı. Dosyalar, uygulamanın Android uygulama paketlerinde (APK'ler) bulunan telefon ve kamera simgeleriyle birlikte "arama" ve "video görüşmesi" isimleriyle etiketlenmiş durumdalar. Uygulamanın tüm kodlarını içen APK'lerin, hâlihazırda bulunan fakat henüz yayınlanmamış olan işlevlere ait dosyaları da içerebileceği belirtiliyor. 

Özelliklerin yayınlanması durumunda Instagram'ın Snapchat için daha büyük bir tehdit oluşturacağı da olası sonuçlar arasında. Video görüşme seçeneği Snapchat'te de bulunuyor fakat görüşmek için bir arkadaşınızın profiline dokunmanız ve sohbet ekranında arama düğmesini seçmeniz gerekiyor. Kullanıcılar tarafından beğenilmeyen ve karmaşık bulunan Snapchat'in yeni tasarımı üzerine Instagram'ın bu özellikleri eklemesi Snapchat'i zor duruma sokacak gibi görünüyor.  

 

Instagram'ın, hikayeler özelliğini Snapchat'ten aldığı bilinen bir gerçek. Fakat Instagram Hikayeler şu anda Snapchat'ten daha fazla kullanıcıyı barındırıyor. Snapchat'ın arama özelliği, yüzünüzü köpek kulakları veya çiçek kronu gibi efektlerle kaplayan AR Mercekleri kullanmanıza olanak tanıyor.

Sesli ve görüntülü arama özelliklerinin yayınlanacağına dair henüz herhangi bir haber bulunmuyor. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir