Kapat

Instagram Şifre Yenileme Maili Gelmiyor [ÇÖZÜM]

Anasayfa
Çözüm Instagram Şifre Yenileme Maili Gelmiyor [ÇÖZÜM]

Instagram hesabınıza erişimi kaybettiyseniz ve şifre yenilemesi yapmak istiyorsanız üyeliği açarken kullandığınız mail adresine şifre sıfırlama maili göndermeniz gerekiyor. Instagram şifre değiştirme maili sadece üyelik esnasında kullandığınız mail adresine iletilmektedir.

Instagram mail adresini kayıt olduktan sonra değiştirdiyseniz yeni mail adresine şifre yenileme maili gelecektir.

Son zamanlarda “Instagram şifre yenileme maili gelmiyor” şikayetleri artmaya başladı. Kullanıcıların çoğu  sürekli bildirim maili geldiği için Instagram hesabını daha az kullandıkları mail adreslerine bağlıyorlar. Instagram platformuna atılan destek taleplerinde “instagram şifremi unuttum e postamı bilmiyorum” başlığı bu sebepten en popüler destek talepleri arasında yer alıyor. Şifre sıfırlama ihtiyacı doğduğunda bu mail adresi unutulabiliyor.

Instagram E-Posta adresinizi bulamıyorsanız Instagram mail adresi bulma makalemizden konu hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

Instagram hesabınızı mutlaka aktif kullandığınız bir mail adresine bağlamanızı tavsiye ediyoruz. Instagram üzerinden bildirim maili almak istemiyorum seçeneğini kullanarak mail bildirimlerini kapatabilirsiniz.

Instagram’a giriş yaparken sorun yaşıyorsanız ve şifre sıfırlamak istiyorsanız aşağıdaki adımları takip etmeniz yeterli olacaktır. Mail adresini doğru mail adresi girdiğinize ve Türkçe karekter kullanımına dikkat etmelisiniz.

Instagram Şifre Yenileme Maili Neden Gelmiyor?

Instagram serverlarında oluşan yoğunluktan çoğu zaman şifre sıfırlama maillerine ve destek mailleri geç cevap geliyor. Bu durumda yapılacak şey bir süre sonra tekrar denemektir.

Ek olarak Instagram platformunda güncellemeler esnasında şifre yenileme mailleri gecikmeli olarak gelmektedir. Gecikmeli olarak gelen mailler güncelleme tamamladığında mail hesabınıza düşecektir.

Instagram Şifre Yenileme

Instagram şifre sıfırlama işlemi için aşağıdaki adresten adımları takip ediniz. Mail hesabınıza girdiğinizde ana ekrana mail düşmediyse “Sosyal” bölümünü kontrol ediniz.

https://www.instagram.com/accounts/password/reset/

Instagram şifre sıfırlama maili geldiğinde linke tıklayıp adımları takip ederek Instagram şifresinizi yenileyebilirsiniz. Instagram şifre sıfırlama mailini hatırlamıyorsanız aynı ekrandan Telefon numaranız yardımı ile şifre yenileme işlemini yapabilirsiniz. Kayıtlı telefon numaranızı hatırlamıyorsanız şifre yenileme sms i alamazsınız.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR →  Instagram E-Posta "Mail Adresi" Bulma [ÇÖZÜM]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir