Kapat

Instagram Web Sitesi Artık Mesajlaşmayı Destekliyor

Anasayfa
HABER Instagram Web Sitesi Artık Mesajlaşmayı Destekliyor

Instagram, kullanıcıların internet tarayıcıları üzerinden mesajlaşmasını kolaylaştırarak, web sitesine direkt mesaj (DM) desteğini ekledi. Cuma günü konuyla ilgili duyuru yapan şirket, özelliğin herkes için yayınlanmaya başladığını ifade etti.

Ocak ayından beri özelliği küçük gruplar için test eden Instagram, uygulamadaki özelliğe benzer şekilde düzenlediği mesajlaşma tasarımında emoji klavyesine ve fotoğraflar ve videolar için galeri görüntüsüne yer verdi.

Tarayıcı üzerinden mesajlaşma özelliği Instagram’ı sürekli olarak kullananlar için oldukça büyük kolaylık sağlıyor. Telefon ekranı yerine bir klavye kullanarak mesajlaşmak isteyen kullanıcılar da uzun zamandır bu özelliğin desteklenmesini bekliyordu.

Facebook CEO’su Mark Zuckerberg geçtiğimiz yıl yaptığı açıklamada şirketin “gizlilik merkezli bir iletişim platformu” haline gelerek şifrelemeye daha fazla odaklanacağını ve “mesajlaşma, gruplar ve hikayeler” özelliklerinin online iletişim alanında en hızlı büyüyen fonksiyonlar olduğunu belirtmişti.

Zuckerberg daha önce ayrıca şirketin sahip olduğu Facebook, WhatsApp ve Instagram platformlarının tek bir çatı altında birleştirilmesi planlarını açıklamıştı. Instagram’ın direkt mesaj özelliğinin tarayıcılarda desteklenmesi bu plan için önemli bir rol oynayabilir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR →  Instagram'da Takipçi Kazanmanın 9 Basit Yolu (2019)

“Instagram Web Sitesi Artık Mesajlaşmayı Destekliyor” üzerine 1 yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir