Kapat

Instagram Yanlışlıkla Anasayfa Akışının Tasarımını Değiştirdi

Anasayfa
HABER Instagram Yanlışlıkla Anasayfa Akışının Tasarımını Değiştirdi

Instagram, bu sabah anasayfa akışını hikayelerdeki gibi yatay şekilde değiştiren bir değişikliği içeren hatayı yayınladığını doğruladı. TechCrunch Ekim ayında Instagram’ın keşfet gönderilerinin yatay şekilde görüntülenmesini sağlayacak bir özellik üzerinde çalıştığını belirmişti. Ancak birçok kullanıcı bu sabah anasayfa akışının tasarımının değiştiğini görünce şok yaşadı. Kullanıcılar bu özelliğin garip ve sinir bozucu olduğunu dile getirerek şikayet etti.

Instagram sözcüsü yaptığı açıklamada şöyle aktardı: “Bir hata nedeniyle bu sabah bazı kullanıcılar anasayfa yayınlarının görünme biçiminde bir değişiklik yaşadı. Sorunu hızla düzelttik ve yayın normale döndü. Karışıklıktan dolayı özür dileriz.” Şirket, Keşfet gezinme stilini test ettiğini ise doğruladı.

Instagram özelliği küçük bir kullanıcı grubu üzerinde test etmeye çalışıyordu, ancak özellik hata nedeniyle planlanandan daha fazla sayıda kullanıcıyı etkiledi. Kullanıcıların Instagram uygulamasını yeniden başlatmasıyla sorunun düzeleceği belirtildi.

Özelliğin bir örneğini aşağıdaki videoda görebilirsiniz.

Yatay gezinme özelliği gönderilerin ekranda tam olarak görünmesini sağlayarak kullanıcıların gönderiler arasında daha kolay bir şekilde gezinmesini sağlıyor. Sekiz yıldır aynı tasarıma sahip olan Instagram akışının bir anda değişmesi birçok kullanıcıyı sinirlendirdi. Özelliğin Keşfet gönderileri için aktif edilmesi durumunda kullanıcıların tepkisinin ne olacağı ise merak konusu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir