Kapat

Instagram Yeni Özelliğiyle Karşımızda: Shopping Checkout

Anasayfa
HABER Instagram Yeni Özelliğiyle Karşımızda: Shopping Checkout

Instagram her geçen gün kendine yenilik katarak kullanıcılarını mutlu etmeye devam ediyor. Son zamanların vazgeçilmez sosyal medya uygulaması Instagram, bünyesine kattığı uygulama içi alışveriş yani Instagram Checkout ile karşımızda.

Sosyal medya üzerinden yapılan alışverişlerde kullanıcıların ilk tercihi arasında olan Instagram satıcılarına sunduğu yeni özellik sayesinde satıcı veya alıcının istediği markayı Instagram uygulamasından başka uygulamaya girmeden satın alma imkanı sunuyor. Öyle ki sadece ödeme seçeneklerini işaretleyerek alışveriş Instagram üzerinden gerçekleştirmektedir.

Instagram Checkout nedir?

Instagram üzerindeki satıcılar ürünlerini satıyor fakat ürünü alırken ödeme yapabilmek için farklı bir internet sitesine  yönlendiriliyordu. Instagram Checkout  uygulaması sayesinde kullanıcılar, istedikleri markaya ait ürünleri Instagram uygulaması içinden satın alabilecekler.

Şuan için Instagram Checkout özelliği  sadece ABD kullanıcılar tarafından kullanıma açılmıştır. Söz konusu uygulama test aşamasında olduğundan sadece belirli markaların ürünleri ile kullanılabiliyor. Instagram Checkout özelliğinin, ülkemiz için ne zaman kullanıma sunulacağı hakkında net bir bilgi bulunmazken uygulamaya eklenen bu özelliği kullanmak isteyen kullanıcıların bazı şartları yerine getirmesi gerekecek gibi duruyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR →  Smok Ailen bilgisayar bağlantı sorunu çözümü!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir