Kapat

Instagram’a Gönderi Zamanlama Özelliği Geldi

Anasayfa
Çözüm Instagram’a Gönderi Zamanlama Özelliği Geldi

Popüler fotoğraf paylaşım platformu Instagram uzun süredir üzerinde çalıştığı planlı paylaşım özelliğini duyurdu. Instagram’a sürekli aktif olamayan kullanıcıların merakla beklediği zamanlayıcı ile paylaşım özelliği dün duyuruldu. Yeni gönderi zamanlama özelliği sayesinde gün içerisinde belirli saatlere gönderi paylaşımı planlayıp otomatik olarak paylaşılmasını sağlaya bileceksiniz. Daha Facebook Sayfa yöneticisinde gördüğümüz planlayıcı ile benzer özellikle sahip olan gönderi zamanlama kullanıcıların oldukça fazla dikkatini çeken güncellemelerden bir tanesi oldu.

Instagram gönderi zamanlama, büyük kitlelere hitap eden ünlüler ve özellikle ticari amaçlı sayfalar için çok yararlı bir özellik olacaktır. Yeni özellik sayesinde paylaşımları toplu halde yapmak yerine günün çeşitli zamanlarına bölerek sayfanın sürekli aktif kalması ve etkileşimin artması sağlanacaktır.

 Instagram Gönderi Zamanlama Nasıl Kullanılır?

→ İlk olarak Facebook İçerik Stüdyo’suna kayıtlı olmanız gerekiyor.

→ Sonrasında sayfanızdan “Gönderi Oluştur” seçeneğine tıklayın.

→ Açılan ekranda “Zamanla” seçeneği göreceksiniz. Zamanla seçeneğini kullanarak istediğiniz bir tarihe yada istediğiniz bir saate paylaşım planlayabilirsiniz.

Instagram gönderi planlama özelliğinin yakında Instagram hikayeler bölümüne de gelmesi bekleniyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR →  Apple, Yeni "iPhone SE" Modelini Duyurdu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir