Kapat

Instagram’a Sesli Mesaj Gönderme Özelliği Eklendi

Anasayfa
Güncelleme Instagram’a Sesli Mesaj Gönderme Özelliği Eklendi

Popüler fotoğraf paylaşım uygulaması Instagram her hafta yeni bir özelliği ile gündeme geliyor. Bu hafta Instagram WhatsApp uygulamasında sıkça kullanılan anlık sesli mesaj özelliğini Instagram DM bölümüne ekledi. Instagram DM üzerinden sesli mesaj gönderme işlemi WhatsApp’da olduğu gibi mikrofon görseline basılı tutarak kullanılabiliyor.

DM üzerinden yapılan görüşmelerde sesli mesaj kullanılması uygulamanın mesajlaşma bölümüne olan ilgiyi arttıracak gibi duruyor. Aradan iki gün geçmesine rağmen özellik milyonlarca kullanıcı tarafından kullanılmaya başlandı.

Instagram DM üzerinden sesli mesaj gönderme sorunu yaşayan  kullanıcıların uygulamayı güncellemeleri gerekmektedir. Instagram güncellemesi yarıda kaldı ise özellik tam olarak kullanılamıyor. Ses kaydı yapılıyor ancak karşı tarafa gönderilemiyor. Bu notada uygulamayı yeniden yüklemek gerekebilir.

Instagram Sesli Mesaj özelliği nasıl kullanılıyor?

Yeni özelliğe Instagram’ın direkt mesaj ( Direct message, DM ) bölümünden ulaşılabiliyor. Kullanıcılar, DM üzerinden 1 dakikaya kadar sesli mesajlarını paylaşabiliyor. Instagram’ın sözkonusu bu güncellemesi, iOS ve Android için kullanıma sunuldu.

Instagram’da sesli mesaj gönderme yada alma konusunda yaşadığınız sorunları bize Soru Cevap bölümünden ulaştırabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir