Kapat

Instagram’a Yeni Özellik: Co-Watching

Anasayfa
HABER Instagram’a Yeni Özellik: Co-Watching

Facebook’un sahip olduğu Instagram, platformdaki COVID-19 ile alakalı yanlış bilgilere karşı mücadele verirken, pandemi sırasında insanların iletişimini kolaylaştıracak hamleler yapıyor. Bu yeni tedbirler, virüsün dünya çapında yayılmasının ardından Instagram’ın, Facebook ile birlikte aktif olarak uyguladığı mevcut yanlış bilgilendirme politikasına ek olarak gerçekleştirildi.

Sosyal olanakların kısıtlandığı şu günlerde, Instagram eklediği yeni özellikle beraber, kullanıcıların diğer kullanıcılar ile görüntülü sohbet sırasında uygulamayı beraber kullanmasına olanak sağlıyor. Direkt mesaj kısmından görüntülü sohbet başlatıldıktan sonra, sol altta yer alan fotoğraf simgesine dokunarak özelliğe erişmek mümkün. Co-Watching isimli özellik sayesinde kaydedilen, beğenilen ve önerilen gönderiler grup halinde incelenebiliyor.

Instagram yanlış bilgilerin yayılmasını önlemek amacıyla arama sonuçlarına eğitici uyarılar ekleyerek, kullanıcıları Dünya Sağlık Örgütü’nün kaynaklarına yönlendiriyor. Ayrıca tedbirler kapmasında, kurallara uygun olmayan koronavirüs ile alakalı içerikler de keşfet kısmından ve Instagram akışından kaldırılıyor.

Daha önce de koronavirüsü karşı iyi geldiğini iddia eden ürünlerin ilanlarını engelleyen Instagram, yüz maskeleri ve el dezenfektanı gibi ürünlerin reklamlarına da kısıtlama getirmişti.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR →  Mark Zuckerberg: "Herkesi bir araya getirmek zorundayız"

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir