Kapat

Instagram’da arkadaşını sessize alma nasıl oluyor?

Anasayfa
Güncelleme Instagram’da arkadaşını sessize alma nasıl oluyor?

Instagram, özet akışınızda gönderisini görmek istemediğimiz kişiler için sessize alma özelliğini hayata geçirdi. Instagram “Gelecek haftalarda” bir güncellemeyle birlikte, bir kullanıcının gönderilerini, hem yayınlarını hem de hikayelerini Instagram'ın ana ekranından görünmesini kaldırmayı aktif hale getirecek. Sessiz bir kişinin profilini hala görüntüleyebileceksiniz; istediğin zaman gönderilerini açabilirsin ve kişiye sessize alındığı mesajı gitmez.

Bu özellik çok gecikmiş bir özellik bazen arkadaşlarımızın yada takip ettiğimiz kişilerin paylaşımları çok hoşumuza gitmeye biiliyor. Bu gibi durumlarda arkadaşımızı takipten çıkarmak çok doğru bir davranış olmayabiliyor. Instagram'da bu durumların önüne geçmek için sessize alma seçeneğini getiriyor.

iOS ve Android platformlarına kademe kademe olarak sunulan Instagram kişileri sessize alma özelliğini kullanmak çok kolay olacak. Ana sayfanızda özet akışına gelen bir gönderinin sağ üst bölümünde yer alan “…” noktaya tıklayıp açılan ekranda Sessize Al seçeneğini seçtiğinizde birdaha siz aktif edene kadar gönderisini sessize aldığınız kişinin paylaşımlarını görmeyeceksiniz.

Bu seçeneğe tıkladıktan sonra, karşınıza iki farklı seçenek sunulacak ve bu seçenekler  “ Gönderiyi Sessize Al ” ve “ Gönderi ve Hikayeyi Sessize Al ” olacak. Sessize alma türünü seçerek kişiyi sessize alabilirsiniz. Instagram sessize alma özelliği uygulamanızda aktif değilse güncelleme yapmayı unutmayınız.

Instagram'da sizi sessize alanları görmeniz şuan için mümkün değil ancak paylaşımlarınızı beğenip beğenmeme durumundan fark edebilirsiniz. 🙂

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir