Kapat

Instagram’da Satış Yapma ve Ödeme seçenekleri!

Anasayfa
HABER Instagram’da Satış Yapma ve Ödeme seçenekleri!

Değerli takipçilerimiz uzun zamandır yazmayı düşündüğümüz bu makaleyi en iyi şekilde derledikten sonra sizlerle paylaşıyoruz. Öncelikle belirtmeliyizki instagram platformu son zamanlarda özellikle bireysel anlamda satış yapmak isteyen kullanıcılar için bir pazar haline dönüşmüş durumda, durum böyle olunca binlerce kişi kendi instagram pazarını oluşturmak ve kitle edinmek için oldukça fazla uğraş veriyor. 

Hale hazırda satış yapan kullanıcılar dışında binlerce kişi instagram'da satış yapmanın yollarını ve satış yapılabilecek ürünleri araştırmaktadır.

Instagram'da satış yapmaya başlamadan önce sabır ve özveri gerektiren bir iş olduğunu söylemekte yarar var. Aynı zamanda herkesten farklı olmanız ve fark yaratmanız sizi bir adım öne taşıyacaktır.

Instagram üzerinden satış yapmadan önce satacağımız ürün ve ödeme seçeneklerinin belirlenmesinde oldukça fazla yarar var. Ben sayfayı açayım elbet satış yapacak bir ürün bulurum mantığı kesinlikle yanlıştır. Çünkü hedef kitle eğer satış yapacağınız ürün ile alakasız bir kitle ise dönüşleri %90 olumsuz olacaktır. Aynı zamanda alışveriş yapacak kitlenin ödeme seçeneğinede çok fazla önem verdiğini unutmamak gerekiyor.

Instagram'da satış yapma pazar oluşturma adımları;

Sayfayı açmadan önce satış yapacağınız ürün yada ürünleri belirleyin. ( Elektronik ürün, Hediyelik eşya gibi kategorilerde olabilir )

  •  Belirlediğiniz ürün yada ürünlere ilgi duyan bir kitlenin bulunduğu instagram sayfanız var yada satın aldıysanız ürünlerinizi ekleyerek satışa başlayabilirsiniz. Hazırda bir sayfanız yok ise makalemize devam ediniz.

Instagram'da belirlediğiniz ürüne göre bir kullanıcı adı ile sayfanızı açın. ( Örn; Hediyelik eşya için " hediyekulubu " bu sayede aramalarda daha rahat bulunacaksınız)

Daha sonra ödeme seçeneklerini belirlemelisiniz. Ürün eklemeden önce ödeme seçeneleriniz ve kargo seçenekleriniz belli olmalıdır, kim sipariş verecek biraz ürün ekleyelim sonra bakarız demeyin sizi takibe alan ilk kullanıcıda gerekli güven ve kaliteyi göstermediğinizde devamı olumlu olmayacaktır. Ayrıca ilk takibe alan kullanıcı bile ürünlerinizi beğendi ise alışveriş yapabilir. 

Instagram'da en çok tercih edilen kapıda ödeme seçeneğini mutlaka kullanmanızda yarar var. En çok güven uyandıran ödeme seçeneği olduğundan sayfanızdan daha fazla alışveriş yapılmasını sağlayacaktır.

İletişim bilgilerinizi girin. ( Whatsapp No, Mail, Telefon No vs. )

Ürünlerinize ilgi çekici olacak şekilde çeşitli açılardan resimlerini çekin, resimlerin parlak ve canlı olması kullanıcıların daha çok dikkatini çekecektir. ( Örn: Makale resmindeki gibi )

Tüm bilgilerini girdikten sonra elinizdeki ürünlerin bir kısmını "etiketleme" yaparak sayfanıza ekleyin. Kalan ürünleri günde 3 – 4 ürün olacak şekilde her gün eklersiniz. ( Burada ürün ile alakalı etiketleri eklemeniz çok önemli kullanıcı hesaplarının arama bölümünde ürünlerinize ilgi duyan kişilere ürünleriniz gösterilecektir ve sayfanıza dikkat çekilecektir. Böylece kendiliğinden takipçi kitleniz artmaya başlayacaktır. )

Belirlediğiniz ürün hangi kitleye hitap ediyor? Buna göre takipçi ekleyerek farkındalık yaratıp ilgi duyan kişileri sayfanıza çekebilirsiniz. ( Takipçi kitlenize göre takibe takip yapabilirsiniz. Örn: kozmatik ürünleri satıyorsanız bayanları takibe alarak sayfanızı fark etmelerini ve takip etmelerini sağlayabilirsiniz. ) Daha sonra hızlıca eklediğim bu takipçileri nasıl silerim diye düşünmenize gerek yok. Instagram toplu takipçi silme uygulaması ile takibe aldığınız kişileri tek seferde çıkarabilirsiniz.

Ben takibe takip ile uğraşmak istemiyorum takipçi satın almak istiyorum derseniz bunun için Instagram toplu takipçi ekleme uygulamasını kullanabilirsiniz. ( Benzeri bir çok toplu takipçi ekleme hilesi yada uygulaması hizmeti verdiğini söyleyen kişi yada kurumlar vardır. Çok dikkatli olmanızda yarar var bir çoğu dolandırıcıdır. )

Satış sayfamıza her gün ürün eklemek ve sayfayı aktif tutmak kitlemizi dinamik tutacaktır. Sürekli gönderi paylaşılan sayfaların kullanıcılar içinde güven ortamı oluşturduğunu söyleyebiliriz. Genellikle pasif ve az ürün paylaşımı olan sayfalardan çok az alışveriş yapılmaktadır.

Müşterilerin attığı mesajları mutlaka cevaplamalıyız. Cevaplama süresi güven duygusu ve alışveriş güdüsünü arttıracaktır. 

Satış yaptığınız müşterilerin ürünlerini kargoya verirken resim çekip sayfanızda paylaşın. Bu paylaşımlar gönderi gönderme süreniz ve işinize verdiğiniz değeri göstermeniz açısından önemlidir. Aynı zamanda satış yaptığınız müşterilerden yorumda isteyebilirsiniz. Yeni müşteriler için olumlu referans olacaktır.

→ İlerleyen zamanlarda kredi kartı ile alışveriş yapmak isteyen müşteriler olacaktır. Instagram'da kredi kartı ile alışveriş yapmak isteyen müşteriler için sayfanızı Shopier ile entegrasyon yapın ve belirli bir komisyon karşılığında ürünlerinizi taksitli olarak satmaya başlayın. Üstelik Shopier sayesinde vergi levhası olmadan kredi kartı ile satış yapabilirsiniz.

→ Instagram'da satış yapan satış yaptığınız sayfanızı ve işinizi büyütmek isterseniz mutlaka bir web sitesi açmanız gerekecektir. Çeşitli ödeme seçenekleri ve marka algısı için büyüteceğiniz işinize uygun bir web sayfası olması gerekmektedir. Müşterilerde kaliteli bir web sitesinin uyandırdığı güveni web sitesi olmadan sağlamanız zordur.

Umarız makalemiz işinize yarar. Bol satışlar ve bol kanaçlarınız olsun.

Google'da en çok aratılanlar;

Instagram satış yapma ve satılan ürünlerin taksitlendirilmesi nasıl oluyor? Instagram da satış yapak için ne yapılması gerekiyor? Instagmra satış sayfasına takip ekleme ve çıkarma nasıl oluyor? Instagram da pazar açma nasıl oluyor? Instagram da dükkan nasıl açılıyor? Instagram da ürün satma yöntemleri? Instagram da ürün pazarlama yöntemleri? Instagram da hangi ürünleri satabilirim? Instagram da kitle belirleme ve satış yapma nasıl oluyor? Instagram da kredi kartı ile nasıl satış yapılıyor? Instagram satış sayfaları nasıl açılıyor?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir